Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2012, 15:06   #111
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cynciu Zobacz post

Odnośnie wyboru - proszkiem czy na mokro? Ja zrobiłbym tak:
Jeżeli mam chęci i warunki do samodzielnego malowania natryskowego, malował bym na mokro. (i pozostanie jeszcze satysfakcja)
Jeżeli nie mam czasu, chęci, warunków, oddał bym do malowania proszkowego.
Wariant trzeci (najgorszy moim zdaniem) - farby mokre i malowanie u lakiernika samochodowego.
I o to my walczyli...gdybym był lakiernik to bawiłbym się tydzień po godzinach żeby zrobić ramę perfecto pod siebie, oddałem do proszku bo raz - jest taniej, dwa - znam malownika, trzy - jestem upierdliwy a w okolicy samych pseudo lakierników szopkowych mam więc dziękuje za ich fachowość. Oczywiście rodzi się dyskusja, wysłać kurierem niech pomaluje specjalista...ale zrobi mi to za 150zł? poświęci tydzień zabawy za 150zł? No nie. Gdyby mi się szafki od kasy same otwierały to oddałbym moto do serwisu i niech się oni martwią a nie rozbierałbym AT na taborecie w garażu. Robie to sam (w miarę technologicznych możliwości) i w miarę kosztów jakie mogę ponieśc a jeśli rama będzie miała odpryski czy tam ruda gdzieś wyjdzie? To porobie foty, odgrzeje kotleta i będziemy w przyszłą zimę dumac wspólnie co teraz
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2012, 18:37   #112
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Jak ja Was czytam wszystkich czasem, to sie ku... nie zdziwieę jak tu powstanie kiedyś jakiś prom kosmiczny.

Ta wiedza to tu się tak rozlewa że człowiek robi się mały...
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2012, 23:02   #113
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 11 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aciu Zobacz post
Kwestia "jak pomalować" jest dyskusyjna, wiadomo że rama w oryginale nie jest proszkowo pomalowana...
Wiadomo też, że drzewiej ta technologia nie była znana
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2012, 23:17   #114
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aciu Zobacz post
. Gdyby mi się szafki od kasy same otwierały to oddałbym moto do serwisu i niech się oni martwią a nie rozbierałbym AT na taborecie w garażu. Robie to sam (w miarę technologicznych możliwości) i w miarę kosztów jakie mogę ponieśc a jeśli rama będzie miała odpryski czy tam ruda gdzieś wyjdzie? To porobie foty, odgrzeje kotleta i będziemy w przyszłą zimę dumac wspólnie co teraz
Ee tam serwis nie dałby Ci tyle frajdy co robienie samemu daj jakies zdjęcia z postępu prac
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2012, 10:45   #115
Skydiverek
 
Skydiverek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Kraków/Bielsko-Biała
Posty: 213
Motocykl: 6 rowerów
Skydiverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 11 min 50 s
Domyślnie

Ja mam już 3 ramę co prawda rowerową pomalowana proszkowo. Jeżdzę po kamieniach, korzeniach i wogóle rower jest masakrowany po lasach. W kilku miejscach sa jakieś otarcia do metalu ale raczej wynikłe po upadkach i bezpośrednim zderzeniu z ziemią. Nic nigdzie nie odpryskuje. Ja uwazam że do takiego zastosowania jak na ramie do Afry to malowanie jest bardzo dobre.
I jeszcze taka historia:
Jedną ramę chciałem przemalować i wymyśliłem że usune piaskowaniem starą powłokę. Niestety się tylko zmatowiła...i teraz mam ją w tym samym pieknym znudzonym kolorze tylko że matową i też się nic nie dzieje.
Skydiverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 20:33   #116
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Aciu no co tam u Twojej królowej ?

Ostatnio edytowane przez Paluch : 24.01.2012 o 20:52
Paluch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 22:39   #117
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

A właśnie czekam za częściami bo mam taki plan żeby wymienić olej w silniku zanim go w ramie osadzę dziwne wiem, ale bardzo czysto będzie udokumentowane fotkami dla Afripedi

Pozatym to mało czasu ostatnio mam, spodziewałem się siarczystych styczniowych mrozów z zamieciami śnieżnymi i przestojem w budowlance, a tu wszystko inacy i roboty że hoho...

- Zastanawiam się czym pomalować przednie lagi, farba się złuszczyła, odpada i w ogóle wygląda do dupy, wiem że RD07 ma zakryte lagi ale jednak kątem oka widać i są paskudne. Ma ktoś pomysł jak pomalować i czym? Rozbieranie do zera odpada bo nie będę tego składał spowrotem
- Górna półka też prosi się o malowanie, ale to już szkliwienie i proszek ew.jakiś fachman...niestety nikt w okolicy się tym nie bawi.
- Jutro poczynie zakupy w postaci wyciora do butelek i umyje w koncu tego airboxa.

a jak dojdą zakupy to zaraz ruszę z kopyta bo już zapominam co gdzie i jak... jutro wrzucę foty poskładanego seta lewego...wygląda jak nówka Normalnie koło łóżka położyć

Pochwaliłbym się całością w Kazamatach ale wieść gminna niesie że off jest tam brutalny i jeszcze moto podrapię...szkoda by było
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 22:45   #118
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aciu Zobacz post
Pochwaliłbym się całością w Kazamatach ale wieść gminna niesie że off jest tam brutalny i jeszcze moto podrapię...szkoda by było
No ale na zlot to na oponach szosowych przyjedź!!!
Na offa to samo Ci nie dam jechać
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 05:45   #119
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aciu Zobacz post
Pochwaliłbym się całością w Kazamatach ale wieść gminna niesie że off jest tam brutalny i jeszcze moto podrapię...szkoda by było
Zapewne znajdzie się tam i ekipa chcąca przelecieć się krajoznawczo asfaltami. Więc nie pękaj.

Poza tym to apeluje o przeniesienie tego wątku do działu technicznego.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2012, 23:00   #120
aciu
 
aciu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gołańcz
Posty: 801
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 13 min 31 s
Domyślnie

Po dłuższej przerwie niekoniecznie spowodowanej lenistwem, przyszła pora na mały come back
Zakupiłem się w części których to mi brakowało lub też które uśmierciłem swoją agresją podczas demontażu...najbardziej zależało mi na oleju i filterku co to zrobię ładne zdjęcia jak mnie poproszono natomiast reszta gadgetów ujawni się w dalszej części relacji

Jako że na dworze jest -12 a w garażu +5 to nie rozpieszczę was dzisiejszymi postępami...właściwie to zrobiłem dużo ale nic ALE!! znalazłem sposób jak samemu wsadzić silnik w ramę o tak!!
Sposób jest prosty...mały taborecik, na nim silnik i kombinacja alpejska żeby nie podrapać ramy i silnika



oczywiście jeśli moto jest szkieletem bo nie wyobrażam sobie tego np. w odwrotnej kolejności...chyba że Pudzian jest sąsiadem...zły przykład.

Mniejsza z tym....
Proces malowania silnika pozostawię bez komentarza gdyż pragnę uniknąć gardzącej opinii fachowców



....jednak trzeba przyznać że prezentuje się pięknie

Osadzenie centralki spowiło mi pewien problem...nie pamiętam jak zamocowane były sprężyny, a fiszki nie wykazują tego jednoznacznie...więc jeśli ktoś łaskaw to proszę mnie poprawić bo nie wiem czy warto naciągać tę drugą sprężynę...ciężko idzie szczególnie okrakiem ze sprężyną skierowaną w moją stronę...



Wiem też że tuleje od centralki są naprawdę ciasne, i proszek po malowaniu troszkę był problematyczny, jednak odrobinka smaru + drewniany klocek + czujnik (czyt.młotek) zawsze pomogą



Zapomniałbym! Dziś spadła mi rama, tzn.upadła na metalowe korytko do spuszczania oleju i nie ma nawet ryski, czyli ten proszek nie taki słaby

Zastanawiam się czym pomalować górną półkę Nie wiem na ile trwały albo właściwie nietrwały będzie zwykły spray...oczywiście jak już fachowcy chcą mnie stresować to chociaż skłamcie



To samo tyczy się zacisków...tam temp.jest spora i z nimi wolę się więcej nie bawić więc jak ktoś ma pomysł co z tym zrobić albo lepiej jest fachurą i odpłatnie pomoże koledze to będę mile zaskoczony

a na koniec mumia:

aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
remont czy uzywany silnik andsoj Silnik, sprzęgło, skrzynia 66 28.12.2012 21:33
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 22:28
remont silnika bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 21.03.2011 12:23
Remont 1 vespy zakończony. Vooytas Inne tematy 12 19.06.2009 17:36
NAKLEJKI DO AT-czyli,zrob sam. myku Inne tematy 11 07.07.2008 14:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.