Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.06.2022, 07:40   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Z 1kW to możesz faktycznie jechać na stojaka nawet nie pedałować

Co to za monster?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.06.2022, 07:54   #2
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ecobike rx500 z dużą baterią.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 11:46   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak więc zelektryzowałem się i ja

Kellys Tygon R90

narazie zrobiłem 100km po okolicy wspomagając się na eco jedynie podczas ucieczki na piwo przed burzą. eeee.... ucieczki przed burzą. na piwo.

nie jestem w stanie wiele powiedzieć na temat elektryczności w tym rowerze bo płasko u nas a bike jedzie bezoporowo jak analog i tak też jest używany póki co na codziennych przejażdżkach. ma napęd Shimano Steps e7000, trzy tryby, aku 740wh. na eco deklaruje zasięg 160km.
jestem urzeczony wyprostowaną jak na MTB pozycją, siedzi się nieporównywalnie wyżej niż na moim 26".
masa jest odczuwalna tylko przy rozpędzaniu, potem idzie jak czołg, duże koła fantastycznie działają na nierównościach. jednak się przekonałem fajny cross pomiędzy rowerem a trialówką

jak wrócę z urlopu to będą pierwsze testy w sudetach to coś więcej napiszę.

narazie z ziaren soli w oku mym to nie kumam jak można założyć tak skur...wiałe siodełko do roweru za tyle siana. chyba, że moja rzyć rozbisurmaniła się od lat na brooksie conquest all terrain. postanowiłem, że nie będę jej przyzwyczajał do nowych rzeczy.
no i mam jedynie najprostszy wyświetlacz LCD bez łączności BT. trochę pierdoła ale ten system umożliwia pogmeranie w tym na jakim poziomie jest wspomaganie, jaka jest reakcja na obciążenie korby, zużycie baterii. kiedyś się tam jakoś podłączę.

żona również się przesiadła na ... decathlonowego elektryka z hubdrive. wymieniłem jej heble na hydrauliczne, lepsze siodło, krótszy mostek. na baterii 370wh zrobiła na naszym terenie 85km. to była dobra decyzja - z czasem się dorzuci lepszy amor i za tą kasę to jest lux rower ale najważniejsze, że jej mina jest bezcenna - smiga sobie teraz na luzie 25kmh i się cieszy. dojeżdżamy do miejsc w których nie byliśmy od ponad 10 lat i ma ochotę wychodzić na rower i zza biurka. to najważniejsze!
napęd jest cichy i rower podobnie jak mój Tygon, bez wspomagania jedzie w zasadzie jak zwykły MTB więc tam gdzie płasko można zaoszczędzić trochę prądu.

mój młody adept kolarstwa w ub tygodniu złamał sobie rękę na MTB :/ ale jak się zrośnie już nie może się doczekać aż będzie podprowadzał rower mamie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 11:51   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,888
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 5 dni 7 godz 34 min 41 s
Domyślnie

Większość wkłada siodła Selle za stówę. Nawet w Specu za dwa razy więcej kasy masz lipne siodło za 30 juri.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:01   #5
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

dokładnie SelleRoyale - masakra.

dla ciekawości to samo gufno było na Scottach, które wynajęliśmy w Słowenii. Dzień wcześniej żona miała Haibike i nie było słowa skargi. Drugiego dnia po 20km miała łzy w oczach a ja szczerze powiedziawszy po opuszczeniu stanowiska za sterami straciłem świadomość posiadania klejnotów rodzinnych na dobry kwadrans. Dno.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:26   #6
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 632
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Siodło trzeba do D dopasować, bo nie ma tak, że pasuje do każdej...
I podobnie jak z butami, nie da się określić czy wygodnie jak się nie chodzi trochę czasu..
Moja też bolała przez 3 pierwsze dni po powrocie do jazdy, a teraz norma... Chwilę trzeba przyzwyczaić.
SelleItalia dobra marka polecana przez kolarzy i nie wygodna, bo PRO, ale nie SelleRoyal (to dla komforciarzy) niska półka...
Dużo osób, mających problemy z siodełkami polecało na forum rowerowym WTB Koda, podobno dla szerszej D i nawet się sprawują...
W rozsądnych $ da się znaleźć Fizik czy Specialized, ale trzeba wiedzieć czego się chce...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:39   #7
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

każdy ma swoje zdanie podobnie jak swoją d mój Brooks jest pode mną już od 12 lat - może trochę dziwnie wygląda na współczesnym MTB z tymi sprężynami /są niewielkie ale są/ ale na tym siodle mogę dosłownie siedzieć cały dzień bez żadnego 'ale'. do tego w niewielkim stopniu niweluje poziom wstrząsów oferowanych przez sztywny tył. naprawdę dobre siodło na lata.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 12:53   #8
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,284
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 4 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Nurtuje mnie pytanie czy warto kupować Brooksa z 2 ręki (bo słyszałem, że do zadu się dopasowuje) czy tylko nówkę. Mnie niestety też wymiana chyba czeka - wczoraj niby tylko 50 km zrobione i po raz kolejny cierpię na tzw. ból d...y
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 13:04   #9
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

WIĘKSZOŚĆ używanych brooksów jest nowa. Te siodła nie wszystkim pasują nawet na visus a i dupsko potrafi na nowym zaboleć bo siodło musi się ułożyć więc ludzkość je sprzedaje po krótkim czasie i dobrze bo można kupić fajne siodło za 250zet. Przy prawidłowej konserwacji jest to ostatni zakup w tym temacie.

Można śmiało brać jeśli grzbiet siodła wzdłuż jest prosty i nie zapadnięty, od spodu siodła nie ma śladów pleśni /zdarza się od wilgoci jeśli ktoś nie dba/. z czasem na bokach tworzą się zagłębienia od kości kulszowych i takiego siodła bym nie kupował bo jest już rozciągnięte niekoniecznie tam gdzie byś sobie tego życzył.
Brooks produkuje środek zmiękczający i konserwujący skórę PROOFIDE - głównie jest to łój, tłuszcz z dorsza /sic!/ i wosk pszczeli dla połysku. można bez kombinacji używać tego od góry i od spodu i jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 13:32   #10
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,235
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 15 godz 17 min 5 s
Domyślnie

To ja chyba miałem szczęście, że fabryczne siodło mi mega pasuje i jest super wygodne. Może inne byłoby bardziej wygodne ale nie chce mi się szukać i sprawdzać.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.