Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.02.2021, 16:37   #1131
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

No tak właśnie jest, musiałbym konstrukcje pod wyrzutnie robić, a tam trudno. Każdej jesieni się za to zabieram, a potem mi się nie chce i zdejmuje rurę na zimę

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2021, 10:14   #1132
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,863
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 58 min 48 s
Domyślnie

Fajnie że piszecie ale u mnie nie ma żadnych odprowadzeń skroplin. Zmieniłem ustawienia histerezy dla obiegu ogrzewania. Było ustwione na 1 stopień, zmieniłem na 0.3 bo podobno ogrzewanie podłogowe ma dużą bezwładność. Co do odczuwania chłodu przy oknach, nigdy nie miałem ogrzewania na podłodze, przeważnie przy oknie był grzejnik i może to dla mnie całkiem nowe doświadczenie. Jak widzę jeszcze dużo pracy przede mną, ale gdzieś wyczytałem że najpierw wybór źródła, później instalacja, ustawianie optymalizacja i ewentualne poprawki, jakoś tak to było. Wychodzi na to że próbuję przeskoczyć kilka stopni na raz.
Mam też zakupiony licznik trójfazowy i założę na pompę ciepła. Skończy się szacowanie, czy pobieram2,63 KW na godzinę , czy 10 kWh przy -15 stopniach Celsjusza.
Pierwsza noc z nowymi ustawieniami, mam wątpliwości co do sposobu pomiaru temperatury. Nie wiem czy miejsce umieszczenia panelu do jej pomiaru jest najlepsze.

Po otwarciu rolet temperatura zaczęła wzrastać i doszła do 24, w sypialni na analogowym też poszła w górę. Dopiero dziś nad ranem, na zewnątrz temperatura ujemna, spadła poniżej 21.
Muszę wykorzystać chwilę dobrą pogodą, bo chce wyjść na dach aby zamontować modem LTE na zewnątrz u szczytu dachu ponad drzwiami na strych, mam nadzieję że się uda.


Byłoby lepiej gdybym nie dotykał tej roboty z anteną. Podczas prac na poddaszu zjechałem z drabiną na podłogę i walnąłem pupą, chyba naderwałem mięśnie grzbietowe oraz ponaciągałem mięśnie brzucha. Potrzebowałbym jakiegoś kręgarza aby zerknął na stan kręgów bo słabo się mogę ruszać . Skończenie pracy było mocno męczące a rezultat niewiele odbiega od tego co było wcześniej .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 06.02.2021 o 12:45
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 18:47   #1133
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,863
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 58 min 48 s
Domyślnie

Próbowałem skończyć to czego nie zdołałem z powodu upadku, na dach w dzisiejszych warunkach raczej nie wejdę, ale próba regulacji anteny za pomocą urządzenia do obcinania gałęzi się powiodła. Zacząłem się też przyglądać ustawieniom rekuperacji i wysłałem zdjęcia do tego co montował, od razu mu się nie spodobał parametr oA, stwierdził że jest za wysoki i powinienem ustawić temperaturę nagrzewnicy na 0 stopni


Nie wiem skąd wiedział że tam jest ustawione 15 stopni ale tak było, po krótkiej chwili zmienił z zera na 5 stopni w celu lepszej ochrony celulozowego wymiennika. Fajnie nie było bo zanotowałem temperaturę na wejściu do pomieszczenia nawet 8 stopni przy ustawieniu na zero która podskoczyła do 14 w momencie gdy włączyła się nagrzewnica. W tym momencie dotarło do mnie że być może odkryłem przyczynę dużego zużycia prądu i to nie tylko w styczniu ale również w poprzednich miesiącach. Grzałka ma 1,2 kw i jak rozumiem przy takim ustawieniu będzie praktycznie działać cały czas a to daje skromny wynik 892 kW, nie wiem tylko czy dobrze kombinuję. Ja tutaj przez ostatnie dni zmniejszam temperaturę do 21 bawię się hiterezą a tam cichy złodziej rabuje ile fabryka dała. Rozebrałam szafę elektryczną przygotowałem sobie licznik , ze względu na brak miejsca musiałem dokupić obudowę a tam kurna grzejniczek daje na maksa. Oczywiście pod warunkiem że dobrze kombinuję, bo zrozumienie tego urządzenie trochę zajmuje czasu. Dzisiaj jeszcze będziemy sprawdzać czy wszystkie parametry są właściwie ustawione. Dodatkowo pan się zaczął zastanawiać czy miejsce montażu jest zgodne z DTR, bo powinno pracować w temperaturze powyżej zera, a termometr postawiony na centrali wskazał zero podczas gdy na polu -5. Dzisiaj ogólnie był wściekły wiatr przy ujemnej temperaturze, drogi w naszym rejonie utrzymane na biało. W celu polepszenia warunków pracy dokonałem na szybko ocieplenia tym co było pod ręką.


Na zewnątrz znowu zrobiło się ładnie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg A9AA805B-4B36-4584-9464-FC2BC0599983.jpg (1.06 MB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7600E133-8542-4BF1-B97A-E8183C8DD5BF.jpg (994.3 KB, 19 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 19:07   #1134
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 53 min 57 s
Domyślnie

No to jestem ciekaw wyników. To by się trochę zgadzało z moimi wątpliwościami co do grzałki w reku.
Kręgarza nie znam. Znam dobrego fizjoterapeutę i ewentualnie lekarza chirurga/ortopedę, specjalistę medycyny urazowej i bólu.
Pierwszy w Zabierzowie, drugi w Krakowie.
PS. Dziś przy odśnieżaniu miałem dwóch kibiców. Jeden to pies, z mordy od razu widać, że jakby mógł to by pomógł.
Drugi jest tu na zdjęciu. Od razu można wyczytać, że mówi: posiedzę i popatrzę, jak się męczysz ch**u.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 20:10   #1135
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,863
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 58 min 48 s
Domyślnie

A u nas 2 koty a w garażu zalęgła się mysz, nie wiem czy jedna, ale dokonała spustoszeń. Zjadła mi kawałek ortemy, zrobiła sobie toaletę w torbie wewnętrznej GS robiąc sobie stosowną dziurę aby wejść, wymościła przeżutą matą słomianą na plażę i zrobiła sobie tam też toaletę. Próbuję wyprać fajnie rękawiczki mamuta ale zapach czuję wszędzie. Zaleta domu na wsi, to że nie muszę odśnieżać, ale spacer po łapkę na myszy w pobliskim miasteczku to istna męczarnia, ale w środę jestem umówiony do lekarza. Nie dałem się namówić na wezwanie karetki i wizytę na SOR, zadzwoniłem po mamę i coś tam mi pomogła, na drugi dzień było lepiej no ale doktor nie chciał zaordynować takich tabletek które znalazłem w domu, twierdząc że trzeba się zbadać. A zima mi się podoba bo czuję się jakbym się znalazł z powrotem w szczenięcych latach.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 20:42   #1136
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

U nas tez elegancko dojebawszy białym.
Poszliśmy dzisiaj na okoliczność po robocie gremialnie na biegówki. Oczywiście na początku jak zawsze przy akompaniamencie narzekania gówniarzy. Pies jak zawsze wniebowzięty. Jak jej nie kochać....

Ad rem jednak... jak to w piosence: w moim garażu mieszka mysz niezle się nawet urządziła
Nieczęsto mówię jej a kysz i ona te jest dla mnie miła...
Nosz kurde nie nakarmię? Ptaki karmie to i myszy się należy. Najwyżej zeżre ponownie filtr powietrza... jak pomyśle do czego zdolne są zwierzęta w desperacji wole karmic skoro jest świadomość.

Jedzie kolejne 25kg słonecznika i 5 kg cholera drogich konopi.
Już widzę towarzycho w ogrodzie....

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 21:20   #1137
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,670
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 23 godz 25 min 46 s
Domyślnie

Ooooo konopie taaaak Nie wiem jak to się stało ale u mnie myszy nie ma. Być może dlatego, że na łące przed domem polują cały rok myszołowy?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 21:38   #1138
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja mam 4 koty. Pies zjada holowane do dom myszy. Pieprzony mysi armageddon.
Ale ona madra mądrością pokoleń zamieszkała tam gdzie koty nie mogą a pies nie lubi.
Ewolucja.
Przyjedziesz to pogadamy o myszach i myszołowach

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2021, 18:43   #1139
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,863
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 58 min 48 s
Domyślnie

Zasadniczo do wczoraj nie bardzo się przejmowałem tym co było na poddaszu, a jak się okazuje może to mieć kolosalne znacznie. Po pierwsze lepsze warunki pracy rekuperatora, a także kanałów rozprowadzających powietrze. Panowie robiąc izolację na stropie zostawili kawałek który wydawał się być nieistotny, zwłaszcza w lecie. Chodzi o miejsce poza mieszkaniem ale w obrysie budynku, miejsce od północy gdzie jest wejście. Poszukując przyczyn niskich temperatur padło na zbytnie wychładzanie w kanałach i tego się chwyciłem. Pobieżna analiza może potwierdzać tą tezę, bo kawałek kanału leży praktycznie w pobliżu miejsca gdzie od warunków zewnętrznych były chronione tylko przez kawałek podbitki. Mając materiał poświęciłem trochę czasu, nie było to łatwe w pojedynkę, do tego skakanie po deseczkach aby nie znaleźć się na dole nie ułatwiało sprawy, jutro wizyta u doktora zobaczymy co słychać, bo to też utrudniało robotę. Pewnie niewiele się zmieni ale to chyba właściwy kierunek. To co pod ścianą kolankową za rurą musiałem zrobić, praktycznie do zakrętu tam zaczyna się kotłownia i tam izolację już położyli.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg AB521EEC-07E6-4704-A6F2-6D378E5C5B57.jpg (985.1 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg CC5B0657-0D2A-41CB-8366-9171B4AC555E.jpg (993.1 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg ABE9B95C-CC17-4828-8012-16A6F8ACFCD7.jpg (993.3 KB, 31 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2021, 22:07   #1140
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 506
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

W końcu pokazałeś częściowo izolację stropu. Myślę, że nie chcesz już słuchać mojej opinii. Więc nie słuchaj, tylko poczytaj o warunkach technicznych 2021 (WT2021) To będziesz wiedział czy budynek będzie odebrany zgodnie z prawem
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.