Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Buty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2019, 15:06   #781
Natalia Cattiva
 
Natalia Cattiva's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 121
Motocykl: KTM LC4 / RD07a
Natalia Cattiva jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Co do obuwia Gaerne mialam jeden z pierwszych modeli pare lat temu (uzywalam kilka sezonow) i wowczas nie wyobrazalam sobie bez nich i calej reszty 'rycerskiej zbroji' wyjsc z domu (Buty Gaerne, ochraniacze na kolana, lokcie, kask, gogle, buzer, bielizna termo, skarpety po kolana, portki do offu z ochraniaczami, kurtka z cordura etc. (az sie spocilam to wypisujac
Buty Gaerne potwierdzam to fenomenalny produkt (jak i rowniez potwierdzam ze trzeba miec numer wyzej) wtedy wart dla mnie kazdych pieniedzy i lekko dwa razy ochronil mi noge bo w dniu dzisiejszym juz bym jej nie chyba nie miala a kostke juz raz mialam dosc mocno rozwalona- tak ze np nie moglam wyjac jej buta- opuchlizna) Dodam jeszcze, ze wtedy mialam inny motocykl, inny styl jazdy, inne preferencje i bylam swego czasu na to klaustrofobicznie zamknieta. Jak nie wrocilam do domu uwalona w blocie po pachy z piachem w gebie to 'to' nie bylo to (Husqvarna WR 250. 2T)

Z biegiem czasu chcialam czegos innego (wiekszy motor w 4T) i tak trafila w moje rece 'pedalska' LC4 (takie miano dostala na innym forum, gdzie gosc stwierdzil, ze to pedalski sprzet Na poczatku uzytkowania LC4 wciaz potrzebowalam ok 20-30min by sie ubrac w calosc, czasem tylko po to by polatac np godzine bo nie mialam na wiecej czasu, a w spodenkach i adidaskach nigdy nie jezdzilam. Z nastepnym rokiem w domu pojawil sie kolejny motocykl RD07a. Wiec jazdy zaczelam sobie dzielic na LC4 i AT, przy czym od ok pol roku jezdze juz tylko Afryka i jest mi z tym dobrze.

W miedzy czasie zaczelam sobie skladac inny zestaw 'obowiazkowy' na przejazdzki blizsze i dalsze bo jak juz wspomnialam poszerzylam swoj 'horyzont Motocyklowy' wiec opcja butow z klamra i reszty zbroji poszla w kat. Poczatki z Husqvarna bywaly bardzo bolesne, z reszta kto zna sprzet, chyba nie musze wiele pisac.., to i podstawa byl specyficzny ubior. Nie jestem w stanie nawet zliczyc ile razy lezalam na tym motorze, a efekty daja sie we znaki do dzis, wiec wiem co znaczy pieprznac z kilku metrow w kosc guziczna i nie moc juz z tej ziemii wstac..

Mam swiadomosc i to bardzo duza, co sie moze stac i co moze mnie spotkac, oczywiscie 'cos' zawsze moze zaskoczyc - jak sama nazwa wskazuje.
Ja nikogo do niczego nie namawiam, ani nie przekonuje, ze moj wybor jest zajebisty, choc dla mnie jest, ale jak juz wspomnialam kazdy powiniem dobierac poszczegolny element do siebie, do wlasnych potrzeb i preferencji. Ja nikogo nie przekonuje ze lepiej zainwestowac w porzadna odziez na zmienne warunki niz np zakladac ten hermetyczny kondom w ktorym to chyba nie da sie przejechac 500km.. a co dopiero wiecej.. (tzn da sie na pewno ale jaki to komfort..)

Czasem lepiej odmowic sobie kilka obiadow i wziac cos lepszego, co starczy na dluzej, ale to sa moje wnioski.
Tak samo mialam przyjemnosc popatrzec sobie jak na jednym zlocie, gdzie padal deszcz a forumowicze skladali swoje namioty.., czy gdyby przyszlo go za chwile znow rozbic, byloby sucho w srodku? a co z rozbijaniem w deszczu.. ale ja wiem, ze najlatwiej krytykowac.., szczegolnie.. zza klawiatury i szczegolnie to czego sie nie zna, o czym sie nie ma bladego pojecia.

Wiecej luzu Panowie i Panie

Ostatnio edytowane przez Natalia Cattiva : 13.08.2019 o 15:12
Natalia Cattiva jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2019, 15:44   #782
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,618
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 23 min 40 s
Domyślnie

Luz jest. Ja zrozumialem, ze chcesz jakiejs porady, ale jestes juz mocno okreslona. I w zasadzie nie wiem do czego moga sie sprowadzac Twoje dalsze poszukiwania...
Wyobrazilem sobie, ze to ma byc rozwiazanie na jazde motocyklem i potem wycieczka, marszruta, miasto, gory, biwak... No i caly czas mi wychodzi w mojej ograniczonej glowie, ze najlepiej bedzie miec buciory motocyklowe - niezajebliwe oraz dodatkowo to co w danej wycieczce potrzeba - raz klapki, raz sandaly, raz podejsciowki innym razem trekkingi.
Koncze.
Osobiscie jako pedal, zawsze mam w sakwach swoje ulubione czerwone szpile
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2019, 21:33   #783
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

O rany
Ten temat żyje 11 lat
a ja ciagle chwalę swoje gaerne
Na poczatku tematu w 2008 też
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 10:47   #784
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Ja długo jeździłem w wojskowych bo zawsze była opcja ze mogę wejść na górkę/coś zwiedzić. Ale dnia pewnego ktoś wrzucił filmik jak to GS wyprzedzał kolumnę puszek po prawej i chyba passerati skręciło w prawo z tejże kolumny. Gdzieś dogrzebałem fotkę z tego zdarzenia gdzie to w paseratim był odgnieciony but Giejesiarza. Blacha w pasku wiadomo nie jest pancerna ale stopa mogła by ucierpieć. Po obejrzeniu tego filmiku zakupiłem używane FOX comp 5. Pancerne jak diabli. Chodzenie w nich to jakiś koszmar po schodach schodzę w nich tyłem ale podczas jazdy 400km bez zsiadania z moto żaden problem. I już z dobre kilka razy uratowały mi kostkę i stopę. Raz nawet kręcąc ósemki na parkingu ot dla treningu asfalt zdjął mi but z podnóżka i wciągnęło pod Afri. Moto podskoczyło na bucie ślizgnęło a je w sumie nie wiele poczułem. Teraz sobie już wożę jakieś trampiszony na zmianę.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 11:03   #785
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Mieciek: dlatego buta na podnóżku najlepiej trzymać blisko ramy i najlepiej opierać go o podnóżek bardziej palcami niż na pięcie czy środku stopy. Tak samo jak się jedzie po krzakach to minimalizujesz szansę zaczepienia o coś i wykręcenia nogi "na zewnątrz". Ja o tym nie wiedziałem. Dopiero facet na kursie prawa jazdy sprzedał taką poradę dziewczynie a ona mi. Może komuś też się przyda taka wiedza, niby oczywiste a pewnie nie każdy o tym myślał

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 11:22   #786
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Mieciek: dlatego buta na podnóżku najlepiej trzymać blisko ramy i najlepiej opierać go o podnóżek bardziej palcami niż na pięcie czy środku stopy. Tak samo jak się jedzie po krzakach to minimalizujesz szansę zaczepienia o coś i wykręcenia nogi "na zewnątrz". Ja o tym nie wiedziałem. Dopiero facet na kursie prawa jazdy sprzedał taką poradę dziewczynie a ona mi. Może komuś też się przyda taka wiedza, niby oczywiste a pewnie nie każdy o tym myślał

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
Dokładnie jest tak jak mówisz. Wiedziałem o tym ale mam problem już długo z wyrobieniem sobie nawyku układania stóp własnie blisko ramy i na palcach. Wtedy kiedy mi zdjęło buta pewnie tez skupiłem się na czymś innym i stopa mimowolnie wychyliła się na zewnątrz.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 11:32   #787
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 478
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 19 godz 14 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Mieciek: dlatego buta na podnóżku najlepiej trzymać blisko ramy i najlepiej opierać go o podnóżek bardziej palcami niż na pięcie czy środku stopy. Tak samo jak się jedzie po krzakach to minimalizujesz szansę zaczepienia o coś i wykręcenia nogi "na zewnątrz". Ja o tym nie wiedziałem.
Mi podobnie tłumaczyli. Kierując palce bardziej do środka wymuszamy mocniejsze dociskanie kolan do baku co jest bardzo ok. I w terenie może nic nie zaczepimy.
Z pozycją stopy na podnóżku to podobno nie palce ani pięta tylko poduszka - jest najdelikatniejsza więc najlepiej wyczuwamy wibracje czyli co dzieje się z motocyklem, podłożem itp.
Dodatkowo na szkoleniu enduro mnie uczyli, żeby w terenie trzymać środek stopy na podnóżku, ale ostatnio przestawiłem się na poduszkę jak na asfalcie. Pomaga to w szybszym wstawaniu w terenie.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 17:05   #788
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Stopa poduszką na podnóżku, palce do środka, i dokręcanie pięt do talii motocykla dla lepszego chwytu łydkami. Wiem, że zawile to brzmi ale działa i jest to bardzo istotna część prawidłowej pozycji na moto. Ale to chyba do działu technika jazdy, a nie obuwniczego

rys. 1
IMG-20190715-WA0004.jpg
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 19:00   #789
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 26 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Layla2019 Zobacz post
Ja zdecydowanie nie polecam .... bla bla bla...
Dlaczego z tapatalka nie ma możliwości raportowania takiego spamu? Na innych forach da się. Można to jakoś uruchomić?
tadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2019, 22:11   #790
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Dokładnie jest tak jak mówisz. Wiedziałem o tym ale mam problem już długo z wyrobieniem sobie nawyku układania stóp własnie blisko ramy i na palcach. Wtedy kiedy mi zdjęło buta pewnie tez skupiłem się na czymś innym i stopa mimowolnie wychyliła się na zewnątrz.
To jak zmieniasz biegi i hamujesz?
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
buty

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Buty Gaerne slafo Archiwum 23 22.10.2015 13:58
buty W2 z membraną firefighter80 Archiwum 26 12.03.2014 19:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.