Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.07.2015, 15:44   #2291
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi
Arkan, gdzie Ty widzisz w tej afryce mastodonta z owiewka wielkosci szyby samochodu aby czasem wiatr nie wial za mocno w kierowcy? Gdzie pneumatyczne zawieszenie na poduchach? Gdzie prezentacja z kuframi 200 litrow?
Eee tam, akurat szybkę to sobie zakladasz jaką chcesz - od żagla po deserto. Co do zawiasu to poducha była w xchallengu, a w GSA jest ESA i tak na marginesie w tego typu motocyklu sprawdza się bardzo dobrze (w ramach przeznaczenia tej krowy - czyli asfalt i teren bez piachu i błota)

Cytat:
Napisał fassi
Czemu pokazali afryke szusujaca po offie a nie jak nowy hiper adwenczer ktm jezdzacy po "offie" w monako? Gdzie podana "gwarancja 2 lata" jako zaleta tego motocykla?
Bo BMW nie oszukuje swoich klientów i pokazuje max rozsądnych mozliwości tego motoru. I tak wiadomo, że większość użytkowników klocków typu GSA, XT1200 czy nowa AT będzie ogladała off-road na youtubie, a wyprawą życia bedzie weekendowy przejazd 800m szutrami na Mazurach (jak żona pozwoli to może 3 dni w Alpach)..pozostaną tam gdzie producent założył - na czarnym. A na czarnym byle jaki zawias i automat to same zalety. Reszta fanatyków AT kupi to w ciemno niezależnie od specyfikacji. Powód jest prosty - w stosunku do starej AT motocykl, kóry ma jakikolwiek zawias i hamulce to juz jest kosmiczny postęp.

Fassi - praw fizyki nie zmienisz - naładowany elektoniką i obudowany plastikami kloc 230kg, z felgą 150mm i bakiem 18litrów to ch... a nie adventure. Nie zmienia to postaci rzeczy, że wiele osób kupi ten motor i będzie go wychwalała pod słońce...dopuki nie wjadą w prawdziwy teren nie wyglebią 4 razy w ciągu dnia i nie podniosą 4 razy sami kloca 230 kg + 30 kg szpeju...najlepiej na pustyni, na piachu w Maroku , albo na kamiennych podjazdach Czarnogóry
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:05   #2292
Roni92
 
Roni92's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Tam, gdzie prąd w kablach zawraca(wawa Wawer)
Posty: 244
Motocykl: xrv Rally
Roni92 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 25 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
obudowany plastikami kloc 230kg, z felgą 150mm i bakiem 18litrów to ch... a nie adventure. Nie zmienia to postaci rzeczy, że wiele osób kupi ten motor i będzie go wychwalała pod słońce...dopuki nie wjadą w prawdziwy teren nie wyglebią 4 razy w ciągu dnia i nie podniosą 4 razy sami kloca 230 kg + 30 kg szpeju...najlepiej na pustyni, na piachu w Maroku , albo na kamiennych podjazdach Czarnogóry
Ja w prawie każdy weekend latam jak to nazywasz "obudowanym plastikami klocem", nie raz podnosiłem go bez problemu w terenie więcej niż 4 razy w ciągu dnia(a nawet nie chodze na siłke)) i ..... i jakoś dalej go chwale.
Tak więc nie doszukuj się problemów tak gdzie ich nie ma
Wiadomo, że lepiej by było gdyby nowa afra ważyła 50kg mniej, ale taka masa czasem też jest zaletą, moto jest stabilniejsze na drodze, pewniej się prowadzi. Ja np lubie czuć, że jade kawałem sprzętu a nie rowerem. Miałem dt200, latałem w terenie, teraz latam trapkiem. Wole trampka
A tak btw, porównywanie nowej afry do gs1200 to mocne przegięcie imo ; Przecież wystarczy rzucić okiem na specyfikacje i to jest praktycznie to samo co 990. Który jak powzsechnie wiadomo jest uznawany za jedyne turystyczne enduro dwucylindrowe, którym naprawde mozna polatać w offie.
https://www.youtube.com/watch?v=oVGry7-gZkg
Skoro tak można latać 950, to nowa afrą na pewno też
(nie żeby tam coś niesamowitego było, to tylko kwestia umiejętności kierownika, ale takiego skoku trampkiem bym niezrobił, a nawet jeśli to zawiecha by okruuuutnie dobiła)
__________________
Jak nie zaryzykujesz, nic nie ugrasz,
ta misja niestety będzie trudna, jeśli zamiast mózgu masz kilo gówna!

Ostatnio edytowane przez Roni92 : 28.07.2015 o 16:16
Roni92 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:13   #2293
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Wiedziałem, że jakiś dziwny jestem bo jak podnoszę afrykę na kamienistym podjeździe albo wyciągam z bagna to mi się cieszy morda, a potem jeszcze wieczorem siadam taki styrany do ogniska i banan nie schodzi z gęby. I wbrew pozorom jest więcej takich ludzi co ich jakoś te 230kg nie zraża, a wręcz zachęca, bo motkiem co waży 120kg umie każdy, a takim co waży 230kg to już wyzwanie. I zamiast oglądać Krzysia Bircha na YT to próbują sami i się nagle okazuje, że jest fajnie
I nowa AT wydaje mi się takim samym motocyklem jak stara, nie wściekłym jak KTM i nie klockowatym jak GS1200, jeśli do tego dojdzie jakość wykonania lepsza niż GS800 to ideał i godny następca. Po prostu uniwersalne moto takie jak pierwowzór.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:19   #2294
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post


Bo BMW nie oszukuje swoich klientów i pokazuje max rozsądnych mozliwości tego motoru. I tak wiadomo, że większość użytkowników klocków typu GSA, XT1200 czy nowa AT będzie ogladała off-road na youtubie, a wyprawą życia bedzie weekendowy przejazd 800m szutrami na Mazurach
czyżby?, gość jest niezły i wygląda na zadowolonego średnia wieku 50+


Ostatnio edytowane przez mdxmd : 28.07.2015 o 16:23
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:31   #2295
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
Eee ...



Bo BMW nie oszukuje swoich klientów i pokazuje max rozsądnych mozliwości tego motoru. I tak wiadomo, że większość użytkowników klocków typu GSA, XT1200 czy nowa AT będzie ogladała off-road na youtubie, a wyprawą życia bedzie weekendowy przejazd 800m szutrami na Mazurach (jak żona pozwoli to może 3 dni w Alpach)..pozostaną tam gdzie producent założył - na czarnym. A na czarnym byle jaki zawias i automat to same zalety. Reszta fanatyków AT kupi to w ciemno niezależnie od specyfikacji. Powód jest prosty - w stosunku do starej AT motocykl, kóry ma jakikolwiek zawias i hamulce to juz jest kosmiczny postęp....

y
bmw nie oszukuje swoich klientow,realnie tlumaczy im "kup namiot dla adwendzera bo zmoknie"
Zamow pokoj z widokiem na giejesa ..
Woz ze soba wahacz just in case
Jesli jedziesz z zona,sprawdz wage bagazu lub zony .
Badz dobrej mysli,service is all around.

Nowa Afri to moto turystyczne z mozliwosciami terenowymi.
I tak ma byc I to tez mowi advert.
No ale widac...pasjonaci bmw sa czujni i
nie moga usiedziiec spokojnie

Ostatnio edytowane przez zipo : 28.07.2015 o 16:35
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:42   #2296
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
bmw nie oszukuje swoich klientow,realnie tlumaczy im "kup namiot dla adwendzera bo zmoknie"
Zamow pokoj z widokiem na giejesa ..
Woz ze soba wahacz just in case
Jesli jedziesz z zona,sprawdz wage bagazu lub zony .
Badz dobrej mysli,service is all around.

Nowa Afri to moto turystyczne z mozliwosciami terenowymi.
I tak ma byc I to tez mowi advert.
No ale widac...pasjonaci bmw sa czujni i
nie moga usiedziiec spokojnie
zapomniałeś dodać, że w BMW zatarcie silnika dostajesz w standardzie

11:01 min., silnik pracuje... moto na leżąco, można nawet dodać gazu..., tego nie jestem w stanie pojąć w BMwU ... brak odcięcia zapłonu po glebie to już sq... sam się poturbujesz a moto leży i się zaciera powolutku. Gość zgasił dopiero kluczykiem!

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 28.07.2015 o 16:45
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 16:59   #2297
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Panowie - luzik, przecież piszę, że GSA używam do pedalskiego lansu bo tam sie najlepiej nadaje (podobnie jak nowa AT). Mam już swoje lata i lubię zajechać po pańsku klocem na dualowych oponach i zapalonymi halogenami pod pole kampingowe - laski mdleją
Do wałęsania sie adv mam zrobioną pod siebie XT660Z, a jak robi się naprawdę adv i terenowo to niestety zostaje 690R. Oba motocykle skaldaja sie z tego, z czego powinien składać się motocykl adv - silnika, kół i dobrych hamulcy i dobrego zawiasu. Przy czym XT660Z to trochę kloc - waży na gotowo 205kg
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 17:03   #2298
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,426
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Arkan. Jesteś wyjątkowy. Tobie odpuszczamy
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 17:07   #2299
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Czytam relację i widzę ludzi ogarniających Gruzję na DL650, Gambię na GS800, czy na nowej XT660. Piękne trasy robi Głazio na GS1200 o śp. Orzepie nawet nie wspomnę.

Czy to są ludzie którym żona pozwoliła na 800m na Mazurach czy trzy dni w Alpach?
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2015, 17:21   #2300
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Post

Cytat:
Napisał Arkan Zobacz post
Panowie - luzik, przecież piszę, że GSA używam do pedalskiego lansu bo tam sie najlepiej nadaje (podobnie jak nowa AT). Mam już swoje lata i lubię zajechać po pańsku klocem na dualowych oponach i zapalonymi halogenami pod pole kampingowe - laski mdleją
Do wałęsania sie adv mam zrobioną pod siebie XT660Z, a jak robi się naprawdę adv i terenowo to niestety zostaje 690R. Oba motocykle skaldaja sie z tego, z czego powinien składać się motocykl adv - silnika, kół i dobrych hamulcy i dobrego zawiasu. Przy czym XT660Z to trochę kloc - waży na gotowo 205kg
Hej

Milo ,ze rura czasem mieknie bo juz zaczynalem powatpiewac czy nie mamy doczynienia z platnym hitman'em z beemwyj.
A tu prosze-"gejes pedalski lans.."
Swoj chlop
Ps
Laski serio mdleja?
Niektore baby to buraki
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.