Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.09.2010, 18:40   #1
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Stary, wiesz przecież że to temat rzeka - jak widać chociażby w tym temacie.
Nawet nie wiem co ci radzić... Wiem tylko ze motula 15w50 moja afra nie bierze w ogóle, a mobila 15w50 bierze jednak trochę. Jest to pewnie zwiazane z tym ze syntetyk jest bardziej "włażący" wiec łatwiej przechodzi np. przez pierścienie -to źle, ale mam przekonanie że lepiej służy silnikowi ogólnie wiec pewnie bede go lał. Z drugiej strony jeśli pojadę na następną wyprawę to zaleje pewnie, na nia tylko, motula 15w50 - żeby nie mieć problemu ...

Z wyprawami to chyba trochę jest tak że trzeba wybierać praktycznie ...

Jesli nie próbowałeś motula to spróbuj, jeśli znasz inny którego nie brała, używaj tego.Syntetyka warto dać bardziej lepki niż zalecany minerał, co najmniej o klasę. Z drugiej strony za wysoka klasa np. 60 też nie jest dobra bo za lepki olej będzie np. obciążeniem dla pompy i ogólnie wolniej/gorzej będzie się rozłaził. No i jego tłoczenie jakieś tam koniki pozabiera.
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Olej do scottoiler'a - jaki? hans Wszystko dla Afryki 20 19.11.2012 12:49
Jaki olej wybrać na dolewkę??? JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 33 25.10.2012 18:32
Jaki olej do zawieszenia standard, progresy ? Franz Rama, zawieszenia, napęd 61 23.04.2012 16:37
Posiadacze RD03 - jaki olej silnikowy używacie ?? Babel Regularne czynności serwisowe 55 09.07.2011 23:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.