Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 15.11.2022, 13:32   #11
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,763
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 19 godz 50 min 38 s
Domyślnie

Ja zrobiłem jeszcze lepszą akcję. Jadąc do Chorwacji AD2011 zatrzymalismy się Afryka na parkingu przy autostradzie na Węgrzech. Żona poszła za potrzebą - a ja krążyłem sobie po parkingu. Afryka stała na bocznej, co ważne, lekko pochyło było do przodu. Załadowana w 3 kufry alu na 2 tyg wakacji.

No i rozpięła mi się klamra od buta. Oparłem sobie nogę na prawym secie kierowcy coby nie chylać za bardzo się - wszak wiek już miałem zaawansowany czyli jakoś z 27 lat

No i jak już to kopyto oparłem na secie, pochylam się a afryka rusza Było pochyło i poleciała do przodu i na bok

Wokół oczywiście pełno ludzi, nie żeby ktoś chciał pomóc, tylko się gapią i smieją. Nie mam pojęcia, jak, jakim cudem wtedy dźwignąłem ją do pionu sam, ale udało się. Chyba wstyd i adrenalina

Do dziś mocno zwracam uwagę jak parkuję

A na filmiku, cóż, jeden zdobywa doświadczenie i odruchy na trampku za piątaka a drugi na motocyklu za 80 kilo złotych. Różnie bywa.

Ja jednak cenię sobie to że uczyłem się jeździć i wiele lat jeździłem na motocyklach bez ABS, kontroli trakcji, ba, nawet bez wskaźnika poziomu paliwa o zapiętym biegu nie wspominając. To daje mi luz bo wiem że wiele z tych rzeczy fajnie jak jest - ale naprawdę nie są konieczne. Jazda bez ABs nauczyła mnie odruchów i czujności zamiast polegania na elektronice. Niemniej w obecnym motocyklu ABS jest i niech sobie będzie.

BTW czy mi się wydaje czy ten dukat to strasznie wysoka koza?
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KTM + Ducati = ? chemik Inne tematy 2 18.12.2018 13:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.