Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.01.2019, 18:45   #19
Dylan
Orzeszek
 
Dylan's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: RLU DESANT
Posty: 176
Motocykl: DR-Z 400
Dylan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 57 min 49 s
Domyślnie

Sam już nie wiem o czym dokładnie jest ten wątek, ale dorzucę coś od siebie bo ktoś wspomniał o programowaniu CNC. Programowanie CAD/CAM, czy jakiegokolwiek software do tych maszyn daje dużo frajdy i rozwija. Te maszyny się lubią psuć(przynajmniej moje ) więc jeśli masz podwójne stanowisko(operator-programista czy technolog) czy doglądasz maszyn które programujesz to praca jest bardzo urozmaicona i nie można narzekać na nudę. Same tworzenie elementów,obliczenia bardzo rozwija wyobraźnię i pozwala się zaangażować. Branża jest wąska, trudno się przygotować do pracy na takich maszynach gdzieś w szkołach(zależy też od branży), więc zdobyte doświadczenie, praktyka owocuje i ma dużą wartość. Zajmuje się takimi maszynami, ale do drewna i gdzieś na końcu świata więc wielkich kokosów nie ma. Jednak praca w metalu w bardziej rozwiniętym rejonie daje spore możliwości, zarobkowe i rozwoju. Serwisant takich sprzętów zarabia znacznie lepiej - ale widzisz rodzinę na weekendy i bujasz się firmową Skodą po całej Polsce. Można i tak.

PS. Wiadoma sprawa, że bardzo dużo zależy od konkretnej firmy i branży ale nie chcę jeszcze bardziej gmatwać tego wątku : ) chciałem tylko podrzucić Ci kolejną możliwość do rozpatrzenia
__________________
Dylan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.