Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.04.2009, 23:29   #1
Kishon
 
Kishon's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Luboń & New Ross
Posty: 83
Motocykl: RD03
Przebieg: 77777
Kishon jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 39 min 23 s
Domyślnie Dławienie na niskich obrotach - Cuda nie widy!

Witam wszystkich Afrykanerów!
Opowiem Wam dzisiaj historie moje Kotki. I może przy okazji coś mi doradzicie. A więc jeździłem sobie i jeździłem, aż tu pewnego dnia Kotka zaczeła mi się dławić ponieżej 4000 obrotów. Doszło do tego, że nie mogłem ruszyć, ze skrzyżowania kompletny brak mocy! I co dziwne wolne obroty w porządku, ale jak tylko manetkę odkręce, to gaśnie. Jeżeli już uda mi się cudownie dobić obrotomierzem do 5000 obr, to wszystko gra. Ale ruszanie z 5000 obr to średni komfort, pozatym muszę potem utrzymać powyżej tej wartości obroty na całej trasie... i to by nie było jeszcze takie niezwykłe, gdyby nie to, że po jaimś czasie wszystko wraca do normy. I Kotka hullla, że hej!. Zrobiłem serwis. Przeczyściłem gaźniki, synchro, wymieniłem świece... 350 km bez problemu... a potem znowu! hm... wymieniłem filtr paliwa... wcześniej tego nie zrobiłem, bo nie miałem pod ręką do afri, a teraz założyłem taki z rurka 6 mm od samochodu. Po wymianie filtra, 500 km wszystko cacy... ale dzisiaj znowu spadek mocy w zakresie dolnych obrotów. Nie tak znaczny jak ostatnio, ale odczuwalny na trasie. Dodam jeszcze, że świece są jasne co wskazuje na ubogą mieszanke, w gaźniku nie znalazłem syfu, air cut membranki wygladają kiepsko. Pozatym, niby dodawanie ssania pomagało, ale tak troszeczke. filtr paliwa wymieniłem, bo kiedyś zdarzyło się w moim 126p, że stary filtr puszczał kawałki wkładki filtrującej i zapychal dysze... No i cała przypadłośc pojawia się i znika, bez jakiejś zauważalnej przyczyny. Moja Kotka to RD 03 650 ... jakby ktoś przeżył podobną przygodę, to chętnie dowiem się do jakich wniosków doszedł. Pozdrawiam!
Kishon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Całą stopą na ziemi - Motocykle dla niskich Ashanti Lejdis 17 26.02.2012 11:18
lekkie dławienie poniżej 3000 obr Africa Uklad paliwowy i wydechowy 17 16.03.2011 00:17
A takie cuda widzieli już na świecie? graphia Wszystko dla Afryki 4 28.08.2010 12:41
gaśnie na wolnych obrotach... lukasz gorzynski Uklad paliwowy i wydechowy 26 21.11.2008 12:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.