Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 20.07.2010, 15:24   #20
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Niech wypowiadają się Ci którzy zaliczyli ślizgi , kolizje, wypadki........ z opisem co i jak zrobili tuż przed i w trakcie .....
Ja spieszyłem się afryczką na 80-te urodziny mojego dziadka. Byłem spóźniony - wcześniej szukałem sprężynki, która wpadła mi w trawę na domiar pecha przed włożeniem kachola odebrałem tela od żony, która mnie jeszcze wkur... tzn. poddenerwowała....
....jadąc jakiś 1 km dalej - próbując nadrobić stracony czas nie zauważyłem, że koleś przede mną hamuje na przejściu dla pieszych. Nie wiem ile miałem na budziku (przed policją zawsze będę twierdził że około 50-60 ),ale wcisnąłem oba hamulce, z przyzwyczajenia przedni mocniej. Po kilku milisekunach (które wydawało się, że trwają wiecznie) puściłem hample i starałem się minąć puszke jej lewą stroną....
.... niestety. a może stety - prawy gmol zachaczył 2-3cm tylną krawędź zderzaka... taka jakaś siła rzuciła tył afri lekko w lewo, a mnie przez kiero i dokonałem lotu boczno-skośnego.

6 wniosków:
1- nie miałem czasu kłaść maszyny, (nawet gdybym miał czas- to zawsze staram się hamować i patrzyć w tym czasie gdzie można spier.... na bok, w razie jak nie wyhamuje-jakiś taki nawyk-który w innej sytuacji mnie już uratował),
2- dobrze na tym wyszedłem, że w pewnym momencie odpuściłem hample i starałem się wymanewrować - bo zabrakło 3-4 cm-inaczej centralnie walnąłbym w tył matiza...a tak lagi mam proste
3- super, że miałem gmole, bo uratowały mi piszczel przez złamaniem otwartym,albo amputacją ....[a jakbym ich nie miał może bym się zmieścił ]
4- dobrze że afryka jest taka wysoka, bo pomimo że wyżej do ziemi gdy się upada to ja przeleciałem nad bokiem samochodu
5- w adrenalinie bardzo łatwo się podnosi królową wydaje się bardzo lekka.
6- szkoda, że nie miałem ubranych spodni-moto bo sztruksy są już przerobione na krótkie a w skórze kolana dalej nie mam czucia
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.

Ostatnio edytowane przez rubin : 21.07.2010 o 13:31
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko po taniości czyli moto na przyczepie. Szukamy chętnych przestępca Umawianie i propozycje wyjazdów 6 15.05.2014 09:14
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 20:03
Nowe moto...... czyli o przewadze jednych świąt nad drugimi sizyrk Inne tematy 65 19.01.2013 20:28
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 11:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.