Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 10:43   #1
Wentylek


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 8
Motocykl: RD03
Wentylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 25 min 31 s
Question Dobry i tani :D elektryk dla kobiety do 5000 zł

Witam serdecznie,

jakiś czas temu pytałam na forum o polecenie roweru elektrycznego na dojazdy do pracy....wówczas kazaliście mi się nie wygłupiać i wybrać rower bez wspomagania ale jestem człowiekiem upartym, a przy okazji osobą z kilkoma niepełnosprawnościami, które uniemożliwiają mi poruszanie się rowerem bez dodatkowych efektów bólowych - także chciałabym sobie dojazdy jak najbardziej ułatwić. Nie wchodząc w poboczne dyskusje - tak, mogę jeździć na rowerze, mam zielone światło od lekarza, tylko muszę sobie trochę pomóc. Z racji możliwości fizycznych, jak i finansowych chciałabym wybrać rower możliwie jak najtańszy, który mimo wszystko spełni wszystkie moje oczekiwania na codziennych dojazdach (praca, dom, sklep, przedszkole itd). Zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami:

1..https://www.centrumrowerowe.pl/rower...t-1-0-pd35912/

2..https://www.centrumrowerowe.pl/rower...-t350-pd39373/

(Jeśli na forum nie można wrzucać linków to proszę o wiadomość, mogę usunąć, jeśli jest to problem. Mam kupon do zrealizowania, stąd wybór sklepu)

Nie mam zamiaru przewozić dużych ciężarów, ale mnie plus plecak (razem ok. 85 kg) musi udźwignąć. 162 cm wzrostu, więc rama 16".

Zapoznałam się ze specyfikacją obu modeli i mam kilka pytań:

- czytałam, że najlepsze jest centralne umiejscowienie silnika (tak, jak w r-raymon) - czy to prawda?

- czy warto patrzeć na moc ładowarki? r-raymon ma 4a, ale rower i tak będę ładować przez noc, a ostatecznie kross ma większą pojemność akumulatora. Czy nie lepiej żeby prąd wolniej ładował akumulator? Czy to jest jak w przypadku np. telefonów, że szybkie ładowanie szybciej niszczy baterie?.

- akumulator - jeden z modeli ma zewnętrzy a drugi zintegrowany w ramie - czy warto wybierać opcję wyjmowanego akumulatora, nawet jeśli rower będzie ładowany w garażu na podwórku?

- czy 85 kg obciążenia może być już uznane za duży ciężar i będzie miało spory wpływ na wydajność pojazdu?

Czy powinnam zwrócić na coś jeszcze uwagę przy tych modelach?

Zależy mi na dobrym rowerze bez udziwnień, tanim w naprawie i łatwym w utrzymaniu. Nie patrzę na kolor, wygląd itd..

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Ostatnio edytowane przez Wentylek : Dzisiaj o 10:44 Powód: błąd w treści
Wentylek jest offline  
Stary Dzisiaj, 11:15   #2
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,105
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 20 min 4 s
Domyślnie

radze sie przymierzyć do roweru tradycyjnie czyli gdzies w sklepie bo moze byc ze pozycja na rowerze nie jest fajna i wydasz a jezdzic nie bedziesz bo nie wygodnie
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest online  
Stary Dzisiaj, 12:50   #3
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,641
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 10 godz 16 min 35 s
Domyślnie

Silnik centralny a taki w tylnej piaście to dwa różne rowery. Każdy ma wady i zalety- poczytaj w sieci.
Wybierz taki rower, żeby był dla Ciebie wygodny i sprawdzał się w tym , do czego go będziesz używać. Skoro to dojazdy do pracy- to po co rower górski/trekkingowy Może jednak właśnie miejski, "holender"? Moc ładowarki to akurat najmniej ważny parametr skoro ładujesz w garażu. Patrz na moc/moment obrotowy silnika i jakość osprzętu.
Myślę, że wszytko już zostało napisane, może jednak nie na tym forum. Tu rowery to tylko temat poboczny.
Marcin-BB jest offline  
Stary Dzisiaj, 13:11   #4
Wentylek


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 8
Motocykl: RD03
Wentylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 25 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Silnik centralny a taki w tylnej piaście to dwa różne rowery. Każdy ma wady i zalety- poczytaj w sieci.
Wybierz taki rower, żeby był dla Ciebie wygodny i sprawdzał się w tym , do czego go będziesz używać. Skoro to dojazdy do pracy- to po co rower górski/trekkingowy Może jednak właśnie miejski, "holender"? Moc ładowarki to akurat najmniej ważny parametr skoro ładujesz w garażu. Patrz na moc/moment obrotowy silnika i jakość osprzętu.
Myślę, że wszytko już zostało napisane, może jednak nie na tym forum. Tu rowery to tylko temat poboczny.
Cześć, zastanawiałam się nad miejskim, ale sporą część drogi mam do pokonania pod górkę o wysokim kącie nachylenia, więc pomyślałam, że górski będzie bardziej dostosowany do pokonywania przewyższeń terenu. Tak mi podpowiedziała logika Może błędnie...

Byłam na innych forach i strach tam zadać pytanie czasami

Ostatnio edytowane przez Wentylek : Dzisiaj o 13:14 Powód: nowa myśl
Wentylek jest offline  
Stary Dzisiaj, 13:12   #5
Wentylek


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 8
Motocykl: RD03
Wentylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 25 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
radze sie przymierzyć do roweru tradycyjnie czyli gdzies w sklepie bo moze byc ze pozycja na rowerze nie jest fajna i wydasz a jezdzic nie bedziesz bo nie wygodnie
Zdecydowanie, nic nie kupuję w ciemno
Wentylek jest offline  
Stary Dzisiaj, 13:31   #6
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,229
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 16 godz 3 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Myślę, że wszytko już zostało napisane, może jednak nie na tym forum. Tu rowery to tylko temat poboczny.
Popieram, wątek zamykam i zapraszam do wspólnego tworzenia wartości w innych częściach naszego forum.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline  
Zamknięty Temat

Tags
akumulator , ebike , rower elektryczny , silnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dobry Tani Motocykl dla dwojga na podróże przemo77390 Inne tematy 14 09.01.2019 09:15
dobry tani irouter z modemem 4G puntek Inne tematy 38 03.01.2019 21:54
Zna kto: dobry, tani zakład stolarski we Wro. bliźniak Inne tematy 1 23.08.2013 08:39
Drgania powyżej 5000 mad_leaf Rama, zawieszenia, napęd 2 28.03.2009 22:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.