Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.12.2017, 00:14   #9
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał machoni Zobacz post
No to chyba decyzja pójdzie w kierunku Vesrah, opinie moje jak i wasze są na Ok, dzięki.
CRF 1000
versah.JPG

powodzenia

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Nissin z Czech? Delta jest z Cz Nissin to klocki na pierwszy montaż w NAT czy innych Hondach.

Firma mam siedzibe w Japoni i tam też produkowane sa klocki.

Klocki trzeba jeszcze umieć rozróżniać i dobierać do motocykla i terenu w jakim sie jezdzi..
....
Do Fat Nissin i nie szukał bym innych jeżeli ci zależy na dobrym hamulcu i trwałości tarczy.. dlaczego? te klocki są w laboratoriach wraz z tarczami sa hamowane by osiągnąć najlepsze efekty,w momencie zmiany sam stajesz sie laboratorium...
....
Może to i lekka przesada.... Ale jeżeli ktoś chce często NAT dochodzić do prędkości przy których zaczynają się samoloty unosić to bym doświadczeń nie robił..
Zgadzam się z Motomax'em (rozsądny człowiek) m.in. słusznie zauważa, ze klocki to nie wszystko, ważna jest też tarcza. Bo sam klocek nie hamuje. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj i budowa zacisku, i niekoniecznie to co się wydaje The best na Yamaha będzie dobre dla NATa. Złota zasada doboru klocków hamulcowych mówi:"Jeśli nie wiesz jakie klocki założyć – załóż fabryczne" - dobór fabryczny jest po prostu optymalny, jednocześnie
w sytuacjach ekstremalnych wynik jest przewidywalny.

Wg. mnie rozważać to można jaką kanapę zastosować, aby d... nie płakała.

"Atomowe" hamulce w NAT, to chyba by prędzej należało pogmerać przy przewodach hamulcowych i te gumowe zastąpić bajeranckimi w stalowym oplocie.
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem