Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.04.2011, 14:56   #5
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,738
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 godz 17 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Glass Zobacz post
Panowie pomóżcie,
Otóż maszyna na spoczynku chyba pobiera dużo prądu bo po ok. dwóch tygodniach nie jest w stanie odpalić, a przynajmniej żałośnie to wygląda/słychać.
Czy ktoś z Was mierzył jaki pobór prądu (mA) ma maszyna w spoczynku? oczywiście bez włączonych alarmów itd. Kluczyk na "zero" . Akumulator jest raczej okej, "joasia" z zeszłego roku, przez zimę przechowywana w cieple, doładowywana i takie tam.
Czy możliwe żeby tripmaster zżerał tyle prądu?

Proszę o pomoc, jakby któryś z was zrobił eksperyment i włączył amperomierz w obwód aku-reszta i napisał ile żre, oczywiście będąc pewnym swojej maszyny, to będę mocno zobowiązany.
Ze szczegółów: zlutowana kostka reglera, ładowanie Oki.


Sorki jak taki temat był, bo z czystym sumieniem mogę powiedzieć,że szukałem i nie znalazłem.

pozdrawiam
G
Jak jesteś tak mocno zobowiązany to czemu nie
W mojej maszynie upływ prądu może być tylko przez regulator. U ciebie nie wiem co jest jeszcze podłączone pod aku?. Tripmaster, elektronika grzanych manetek nawigacja itd. Łatwo to zdiagnozować odłączając podejrzane obwody.
Wracając do pomiaru, który poczyniłem przed chwilą. Kluczyk na "zero" pobór prądu 0 / 1mA Czyli nic, bo sam miernik bez połączenia też pokazuje 0 lub 1mA.
Regulator napięcia fabryczny i brak innych wynalazków jako, że to RD 03
Kazmir jest online   Odpowiedź z Cytowaniem