Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2016, 16:56   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie RD07A Regulatory - problemy

Jeździłem na starym regulatorze z woltomierzem, generalnie było ok, problemy występowały gdy było na dworze powyżej 30 stopni, to lubił przeładowywać i trzeba było odczekać trochę.
Założyłem mu wentylator i problem został zamaskowany.
Z racji, że takie rozwiązanie jest niezbyt pewne, i wpadło mi trochę czas to zacząłem przerabiać instalacje. Poprawiłem masy, część kabli uciąłem, dolutowałem nowe, wtyki, kostki, łączenia, grubsze przewody w pewnych miejscach, myślałem, że to pomoże staremu regulatorowi, ale nie pomogło, jak dostawał gorączki to i tak przeładowywał, do czasu zagrzania trzymał równo napięcia. Gdy było już poniżej 25 stopni na dworze to można było jeździć do woli i problem nie występował.

Skuszony forumowymi opiniami kupiłem regulator od p. Sławka.
Problem w nim taki był, że trzymał napięcia ale tylko do 6.5k RPM.
Powyżej tego przeładowywał jak wściekły, trochę tak pojeździłem, problem zobaczyłem dopiero po jakimś czasie w nocy, gdy mi światła rozbłyskały przy przyśpieszaniu. Gdy przekraczał pewną granicę (nie pamiętam czy 6.3,6.4 czy 6.5k RPM, ale to bez różnicy), zaczynał rzucać pod 20V, nie był to proporcjonalny wzrost do obrotów ale momentalny skok. Regulator odesłałem, dostałem zwrot pieniędzy, dzwoniłem dopytać co i jak z nim było, niby wszystko ok, inny szczęśliwy na nim jeździ.

Co teraz mogę zrobić? Co może być u mnie nie tak? Może pomierzyć napięcia międzyfazowe? Choć jak pytałem p. Sławka to raczej nie może powodować takiego zachowania i nie ma sensu bym to sprawdzał.
Nie bardzo wiem co mogę teraz zrobić.
Kable i masy mam bankowo poprawnie.
Przeładowanie na tym regulatorze ZAWSZE w tym samym progu obrotów występuje, dla mnie wygląda to jak na jakieś 'przebicie' wewnątrz regulatora, stąd odesłałem go na gwarancję, ale niby to zostało wykluczone.

adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem