Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.09.2020, 20:35   #2
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jest taki program moja woda, w odróżnieniu od programu moja flaga, jest on skierowany do osób prywatnych. Też stanąłem przed dylematem co zrobić wodą . Obecnie mam rynny spięte i puszczone poza opaskami, teraz kończy się dziurą, ale przeżyliśmy już jeden duży opad. Dach też nie jest duży co może mieć znaczenie. Przy tzw garażu podstawiłem beczkę 200 litrów która napełniła się w ciągu jednego deszczu a dach mały. Wracając do domu mam dwie opcje , pierwsza to podłączyć dren i wodę rozsączyć , może to być trochę lepsze niż spływ powierzchniowy, ale w czasie deszczu ziemia nie potrzebuje wody, lepiej byłoby zachować ją na później. Opcja druga to skorzystać z programu moja woda, wniosek umiem wypełnić, skoro wypełniłem czyste powietrze. Ta opcja wymaga większej inwestycji , ja mam w planach, jeżeli się zdecyduję zakopać zbiornik minimum 3000 litrów i później użyć jej do podlewania w czasie suszy. Może to nawet będzie 4000 litrów . Co do rynien to u mnie w każdej jest założony czyszczak dzięki któremu można skontrolować stan odpływu. Jakby co to zapraszam na wizję lokalną i możemy przy okazji zorganizować mały brainstorm inaczej mówiąc burzę mózgów i spróbować skanalizować ten problem

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem