Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.01.2021, 18:51   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 964
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 59 min 11 s
Domyślnie Kilka pytań o RD03 88r.

Witam. Wiem ze tematy wałkowane zapewne na forum, ale w gąszczu postów, nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie konkretnie interesuje(...)

1.Wymieniłem rok temu wydech na przelot z oryginału i nie wiem czy od tego może to zależeć, ale zaczęła mi brać więcej oleju, niż zawsze. Slyszałem gdzieś teorię że może tak być. Pytanie dlaczego?

2.Moduły zapłonowe. Mam kilka niesprawnych a ostatnio padł mi jeden, juz po zabezpieczeniu kanapy przed wyłamywaniem wtyczek, wiec będzie to uszkodzenie elektroniczne. Pytanie czy da się ten plastik którym jest to zalane czymś usynąć? Jesli tak to czym i jak, jest to raczej taka guma twarda i nie mam pomysłu a wiem,że można wymienić jakis kondensator i działa to nadal. Mam jakiś zamiennik od transalpa,ale na ori miała więcej mocy.

3. Jaki termistor do baku od pomarańczowej kontrolki rezerwy?

4. Strzela mi w wydech, po puszczeniu gazu/ hamowaniu silnikiem. Membranki air-cut ok. Oski przepustnic wyglądają ok,króćce ssące wymienione,kolor świec brązowy, wiec jest bogato, oringi śrub składu mieszanki wymienione, więc jest szczelnie, wydech przelot. Nie mam pomysłów

5.Parowanie gaźników po dłuższym postoju- jest patent na to żeby to spowolnić, ale do rd03 nie spotkałem. ewentualnie przycisk na kierownicy do podpompowania recznego, przed rozrusznikiem. Jakis schemat czy jak to podłączyc - będę wdzięczny.

6.Odpalanie. Musi mi sie palić zielona kontrolka od neutralnego żeby rozrusznik kręcił, co troche jest upierdliwe, zwłaszcza że sprzęglo też muszę wcisnąć i tak.Pytanie- to normalne?
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem