Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.05.2020, 15:32   #96
Mavtm


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Przeworsk
Posty: 100
Motocykl: RD07
Mavtm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 16 godz 57 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Tak ale jak zapodasz duży prąd ładowania to duży akumulator sobie z tym poradzi ale mały w końcu zagotujesz.
O prądzie ładowania raczej zadecyduje napięcie po regulatorze i stan aku. Jak będziesz miał ok. 15V po regulatorze to siłą rzeczy prędzej zagotujesz akumulator niż przy 14V. Wczoraj w ramach relaksu robiłem pomiary napięć i prądów. Trzy różne multimetry cyfrowe w tym jeden z TrueRMS, jeden multimetr wskazówkowy (jemu ufam zawsze najbardziej) i oscyloskop. Robiłem zdjęcia ale żeby je wstawić muszę skitrać jakiś hosting. W każdym razie woltomierz przy kierownicy (taki za 15 pln) zawsze pokazywał mniej niż pozostałe o ok. 0,1 nawet do 0,4V. W zaleznosci od obrotów i tętnień. Cyfrowe multimetry w miarę podobnie do siebie wskazywały ale w porównaniu ze wskazówkowym mniej. Na magnetoelektrycznym woltomierzu napięcie nie spadło ponizej 14V. Podobnież na oscyloskopie. Tętnienia nie przekroczyły bodajże 300mV, ale te największe byly przy ok. 5000 obrotów. Przeważnie oscyloskop podawał tetnienia na poziomie 200mV i mniej.
Po przeglądnięciu i porównaniu tych wszystkich kombinacji pomiarów doszedłem do wniosku, że jak wotlomierz przy kierownicy pokaże 13,5V to nawet się tym przejmował nie będę bo zaniża i to sporo.
Co do prądu to dla przykładu na światłach (2x55W plus tył) przy obrotach ok. 3000 z regulatora pobierany był prąd ok 18A z czego na aku szło ok. 2A a reszta na moto.
Jakby chcieć to można jeszcze inne pomiary porobić. Ale jak działa to niech sobie działa :-)
Mam nadzieję, że nie dostanę po uszach za ten opis.
Mavtm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem