Wątek: Remont Silnika
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.06.2012, 12:23   #10
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawien Zobacz post
Niestety żeby wymienić silnik na inny trzeba jeszcze znaleźć też ten "inny" w dobrym stanie Moja Afra stała prawie dwa miesiące jak szukałem drugiego pieca ... W końcu jakimś fartem udało się znaleźć i nie żałuje bo jak dobrze pamiętam po ponad roku stania wypluł po 11 na obydwóch cylindrach. Z tym że od tamtego czasu w sumie nie pojawiło sie nic sensowniejszego , silniki do Afryk rzadko się trafiają :/ i nigdy nie ma pewności że nie będzie gorszy od tego co się ma :P

Pozdro!
Zgodzę się ale nie do końca. Niecałe dwa miesiące na szukanie dobrego silnika to nie jest zbyt długo.... Trzeba kupować od sprawdzonych osób wtedy jest duże prawdopodobieństwo że nas nikt nie posadzi na minie. Oszacować zgrubsza stan silnika tez nie powinno być zbyt skomplikowane. Jeżeli właściciel pozwoli nieco go porozbierać, jeżeli nie to już bym odpuścił.
Idealnie jak silnik jest jeszcze w ramie i można go odpalić.
Wiadomo że do wszystkiego się nie zajrzy i zawsze jest to ryzyko.

Ja kupowałem silnik od uczciwego gościa. Stan silnika przedstawił mi w bardziej szarych kolorach niż było faktycznie. Pojechałem osobiście poznałem człowieka i jesteśmy w kontakcie do dziś. Sprzedał naszym forumowiczom ze 3 silniki i wszyscy są zadowoleni. Ostatnio miał afrykę z bardzo niskim przebiegiem na części. Silnik był idealny ( cena była adekwatna) ja mam z tej afryki tarcze tylną w nominalnej grubości ( na półce w garażu bo mi szkoda zakłądać ).
Trzeba szukać ....... pytać....
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem