Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.06.2020, 12:02   #775
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Jeśli dobrze rozumiem Wasze intencje odnośnie tego domu i otoczenia, to ma być jak najmniej obsługowo bo to przeca emerytura
Do trawy- traktorek + plus lekka kosa do zakamarków .
Pod robota musisz ogarnąć ogród , wyrównanie , siatka na krety no i nie tyle pola przede wszystkim.
Dzika łąka tak , ale tylko pod warunkiem że ją odgrodzisz od reszty i nie będziesz tam wchodził. Sam dałem się na to namówić i po 2 latach wróciłem do trawnika. Posialem nawet specjalną mieszankę traw i kwiatów aby było "romantycznie" , przez 4-5 miesięcy było ok potem przyszła jesień, zima i długa wiosna a moja dzika łąka wyglądała jak kupa , albo regularny ugór. Postanowiłem że ją wiosną "przelecę" kosą spalinową przelecialem ... lato ... burza zieleni , fajnie ... trochę mało tych "romantycznych" kwiatów co to byly w zeszłym roku bo dzika łąka rzadzi się dzikimi prawami i na jesieni trawa taka gęsta i gruba sięgała 1m. Kiedy przyszła kolejna zima trawa oklapła tak na pół metra zobaczyłem że gdzie niegdzie ptaszki lub wiatr przynosiły na mą dziką łąkę dziczki brzozy i wiąza .
Wiosną sąsiad 80 konną Kubotą z kosiarką bijakową ledwo zmielił moją dziką łąkę i to na dwa razy .... Dziękuję ale już mi minął "romantyzm" , tyle w temacie dzikich łąk w bezpośrednim sąsiedztwie domu.

Na Twoim miejscu tą łączkę za domem dałbym komuś do przekoszenia rotacyjną dwa razy do roku i już.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem