Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.01.2024, 12:30   #19
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 759
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Ad.1 Motocykl
Nie szukałem motocykli, ale skutery wypożyczałem 3 razy (na Koh Lanta i w Chiang Mai). Nigdzie ceny nie były niższe niż 300 BTH za 125 ccm/dobę. 150 ccm to ok. 500 BTH.
Nie chciałem zostawiać paszportu. Tylko w Chiang Mai na kilka godzin zostawiłem dowód osobisty. Warto o to zapytać, bo bez dowodu można wrócić do PL, bez paszportu trudniej.
Najlepiej pytać w hotelach - jeśli się nocuje w hotelach ;-) Wiele hoteli ma swoje skutery - ceny takie same jak w wypożyczalniach.
Natomiast, warto zapytać o jeszcze jedną opcję, co mi się udało na Koh Lanta... Hotel z zaprzyjaźnionej wypożyczalni wypożyczył skuter = zero formalności.

Ad.2 Paliwo
40 BTH, nie było taniej. Natomiast spalanie skutera było miłym zaskoczeniem.
Niemiłym były jego hamulce na wzniesieniach 16% ;-)

Ad.3 Komunikacja
W 7/11 prosicie kartę nie dla turystów. Zwykle nie są wystawione, albo są za kasjerem - nie są ogólnie dostępne. Pracownicy pomagają rejestrować karty. Kupiłem 10GB, prepaidową za 350 BTH. Zdjęcie na końcu.
Zużyłem 8,5 GB w 18 dni. W każdym 7/11 można doładować. Nie miałem problemu z zasięgiem, ani na wyspach (południe), ani w okolicach Chiang Mai (na północy), ani w Bangkoku.

Ad.7 Jedzenie
Potwierdzam, było pysznie i obyło się bez kłopotów ;-) Probiotyk to konieczność ;-) Natomiast koszty wyżywienia mieliśmy nieco większe. Z konieczności, będąc z dzieckiem stołowaliśmy się tam gdzie było mango sticky rise ;-) Najniższa cena za obiadek dla 3 osób to 500 BTH, czyli jakieś 56 PLN. Natomiast zwykle było to 700-800 BTH, czyli 80-90 PLN.
Za 50-60 BTH można kupić pad-thaia, który jest zwykle jednym z najtańszych dań. Jedzenie jest tańsze, alkohole droższe niż w PL.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20240131_115215.jpg (317.9 KB, 8 wyświetleń)
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem