Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.09.2019, 09:41   #222
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,089
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 11 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Ze 30 lat temu kupiłem betoniarkę. Po kilku dniach używania jej na mojej budowie, zauważyłem że rdzewieje. Nic to, betoniarki tak mają. Po każdym dniu mieszania zaprawy myłem starannie, po zakończonej budowie domu wyczyściłem, wymyłem i zakonserwowałem zużytym oleum silnikowym. Stoi do dzisiaj... jak nowa. Czasem ją odpalam żeby umieszać co nieco.

Czy te śladowe ilości rdzy w NAT to jakiś problem? Ogranicza funkcjonalność? Stwarza zagrożenie? Ja bym zabezpieczał każdy zauważony wyprysk własnoręcznie i olał temat. Myślę że 30-40 lat wytrzyma. Po sądach na pewno bym nie chodził, bo tak skończy się roszczenie do Hądy. Sprawa przegrana u tego kto ma słabszego papugę.

Dla wszystkich którzy nie zauważyli jeszcze rdzy, i dla tych co zauważyli też, polecam kupić litr oleju silikonowego (na alledrogo litr za jakieś 5 dych - starczy na kilka lat) i wcierać to we wszystko: stal, chromy, plastiki, guma, skóra, kostki elektryczne, kable... nawet boki opon tym traktuję, uważając by nie pociekło na bieżnik i tarcze hamulcowe. Silikon wypiera wodę i doskonale penetruje, zabezpiecza przed brudem, wodą i rdzą. Od lat tak robię i nawet chińskie motocykle mi nie rdzewieją. Po co przepłacać na drogie specyfiki, które i tak w 90% zawierają silikon właśnie.
Regularne stosowanie powoduje, ze czyszczenie motonga jest łatwiejsze, bo brud nie przywiera. Czasem jak śpieszno na zlot, wystarczy tylko przetrzeć flanelką i świeci się wszystko jak psu jajka. Silikon po jakimś czasie po użyciu powoduje że nic nie jest tłuste ani lepkie, matowe powierzchnie pozostają matowe (vide kaski w avatarze). Umyta szyba w kasku przetarta flanelką z silikonem robi za wycieraczkę w deszczu - krople wody spływają i super widać.
Kto mnie zna, to wie jak mój Debeściak się błyszczy.


Ostatnio edytowane przez MrWaski : 15.09.2019 o 10:03
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem