Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.10.2011, 10:10   #9
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Co do ca to Caberga to i ja się wypowiem . Model Sintesi co w moim wypadku jest ważne produkowany jest w dużych rozmiarach. Miałem takowy i w porównaniu np z Araiem jest głośniejszy choć nieznacznie. Faje są bajery typu opuszczaną szybkę przeciwsłoneczną, czy możliwość zamontowania oryginalnego Blututa. Szam zestaw był kiepski bo miał problemy z parowaniem sie z Garminem Zumo, i telefonami Samsung. Porównywałem go z zestawem z Caberga Justissimo GT mojej żony i muszę naże w pisać że w Justissimo jest dużo lepiej. Trzeba było po prostu kilka razy ponawiać parowanie. Sam kask po tygodniu zaczął trzeszczeć. Co do jakości wewnętrznej wyściółki nie powiem żeby była zła, ponadto istnieje możliwość jej wypięcia i wyprania, ale nie jest już niestety tak komfortowa jak w Araju czy Szubercie. Nie pisze nic o Szoeju bo nie produkują na mój czajnik rozmiarów, ale organoleptycznie porównując to wnętrze i wykonanie jest takie same jak w Arajach. Co do wagi Caberga nie jest niska. W tym wypadku musimy brać pod uwagę, że kask ma dodatkowe elementy jak blokady zamka szczęki, jej zawias, dodatkową szybkę przeciwsłoneczną, i opcjonalnie Blutut z baterią.
Mnie to nie przeszkadzało i cieszyłem się że mam kask co prawie idealnie mieści się na mój czerep. To prawie idealnie zadecydowało by go oddać (winowajca rozmiar głowy a nie budowa kasku). Co się tyczy zapięć, to te używanie w Cabergach są zdecydowanie bardziej komfortowe w użyciu i dają możliwość regulacji w trakcie jazdy. Niemniej nie ufam im tak jak zapięciu typu DD, które jest raczej mniej wygodne w użyciu, ale można dojść do wprawy i w efekcie obsługiwać w rękawiczkach. Konstrukcja zapięcia Caberga moim zdaniem narażona jest na przypadkowe otwarcie. DD nie daje takich szans jak się je zapnie, bo jak sie zrobi to nieprawidłowo, to od razu czuć przy zapinaniu, że jest coś nie tak.
Pinlok natomiast to rewelacyjna sprawa i nijak nie przeszkadza. Można zresztą kupić zestawy pinlok do większości kasków do samodzielnego montażu.
ot tyle
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem