Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.09.2023, 20:05   #77
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

6. Skrzynia biegów.
Będzie krótko choć niejednoznacznie. Na jeździe próbnej w zeszłym roku byłem zachwycony - biegi nie wchodziły lekko, ale zawsze pewnie i jednoznacznie. W egzemplarzu, który miałem na wyjeździe czasem pojawiała się niepewność czy bieg się zmienił. Ogólnie powiedziałbym, że obsługa zmiany biegów jest na poziomie hondy (czasem ciut lepiej czasem ciut gorzej). Bardzo żałuję, że nie mogłem wypróbować quickshisftera. Ten silnik potrzebuje dobrze dobranych obrotów i to skutkuje koniecznością częstej zmiany biegów w trakcie jazdy.
Zastawiałam się, gdzie o tym wspomnieć (silnik czy skrzynia) bo to zasługa zarówno przełożeń pierwszych 3 biegów jak i zestrojenia silnika na wysoki moment przy obrotach 3 tys obr/min. Wielokrotnie zdażyło mi się ruszać z dwójki i nie zauważyć tego. Kilka razy nawet z trójki. I nie - nie paliłem sprzęgła, odbywało się to praktycznie bez użycia manetki gazu. To bardzo mi się spodobało w Aprilli.
Wracając do przełożeń: całość podjazdu na Colle del Sommellier zrobiłem na biegach 2-4. Jedynkę włączyłem może dwa razy z lenistwa. Całość można było zrobić spokojnie na 2-gim biegu: użyteczny zakres prędkości to ok 12 - 95 km/h. Dla mnie super.

Ilustracyjnie Furka i Simplon.

kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem