Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.07.2018, 15:04   #11
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ciekawostka od wujka matjasa:

Oglądałem kiedyś na YT ciekawy bardzo /z perspektywy naszego podwórka zwłaszcza/ program o dwóch rodzinach w jakimś stanie w USofA, które mają wspólną kadź zacierną /chyba nawet dwie!/ i do tego oczywiście aparaturę ale taką naprawdę fest, z kolumną rektyfikacyjną z której kapie spokojnie ponad 90^ i akurat tam /wiadomo to się różni od stanu do stanu/ występuje się o zezwolenie na domowy wyrób paliwa. Powtarzam PALIWA.
Produkcja jest limitowana do około 1000l miesięcznie o ile dobrze pamiętam ale koleś twierdził, że styka to na potrzeby dwóch gospodarstw domowych więc mają jeszcze rezerwy jakby co. Jeżdżą na czystym etanolu.
Pędzą chłopaki z kukurydzy - a że coś tam na nalewkę Mary sobie weźmie to chyba nikogo nie boli.

Ad rem: koleś twierdził, że konieczne było wymienienie wszystkich uszczelek /NBR?/ na takie, które mogą mieć kontakt z etanolem. I tyle - fury jeżdżą. Jeśli Was to ciekawi to jest to do znalezienia na YT - ja jakoś się natknąłem na to jak szukałem jakiegoś info o czymś... nie pamiętam... o kukurydzy

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem