Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2015, 10:57   #46
Mixajlo
Mixol S
 
Mixajlo's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: czarny las
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mixajlo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 6 godz 14 min 27 s
Domyślnie

Przymierzaj w sklepie, kupuj tam gdzie taniej. Dla przykładu: różne mamy łby i różnego kształtu są skorupy kasków. Nie każdy który nam wpadnie w oko będzie wygodny. Co z tego że dany kask ma fajną blendę i ileś tam gwiazdek dostał w teście jak będzie uwierać w głowę tak, że po trzech godzinach jazdy jebniesz nim o asfalt. Tak samo rękawiczki: niby drobiazg a jednak wygodne rękawiczki robią robotę. Z drugiej strony chitry dwa razy płaci.
Kiedyś w ramach oszczędności kupiłem sobie spodnie pewnej polskiej firmy. Stwierdziłem, że w XXI wieku technologia tak poszła na przód, że membrana typu szmatex na pewno nie ustępuje kroku goretexowi i spodnie za trzy stówki wystarczą mi. Po sezonie gotowania dupska i wyparzania jajec kupiłem sobie goretexy. Różnica jest ogromna (ameryki nie odkrywam), czasem warto dołożyć do low-endu na rzecz fajnej klasy średniej i spokoju na kilka sezonów. Z kupowaniem ciuchów od rodzimych producentów jest jak z piciem wody z kibla: można, tylko po co. Nasi dalej szyją ceratę zwykłymi nićmi: prują się to to, nie oddycha i buk raczy wiedzieć jak takie ciuchy wyglądają po glebie. Firmy na zachodzie mają ogromne doświadczenie, stosują dużo lepsze materiały, robią to lepiej. Pytasz w pierwszym poście o wyposażenie obowiązkowe, moim zdaniem oprócz kasku warto zainwestować w buty, kurtkę i rękawice.

Ps. Ciekawostka dot. kupowania w internecie. Popularny sklep z moto akcesoriami oferuje zestaw podkładek miedzianych w cenie dwukrotnie wyższej niż taki sam zestaw w sklepie motoryzacyjnym na dzielnicy.
Mixajlo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem