Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.10.2013, 22:51   #4
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,397
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 31 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kupek Zobacz post
Podepnę się pod temat. Wiem, że temat pomp paliwa był wałkowany. Ale mam dziś lenia i zapytam wprost: czy pompa FACET dająca ciśnienie 3,5psi = 0,2 atm będzie dobra ? W sensie - nie za mocna ?
tak temat był wałkowany ale nic z tego nie wynika, każdy próbuje co może jednym to chodzi innym nie, tylko nie każdy wie dlaczego jest tak a nie inaczej. Chcę zebrać wszystko do kupy i wyciągnąć z tego jakieś racjonalne wnioski oparte na wiedzy a nie na eksperymentach.

Interesuje mnie model RD07 bo taki mam, i fakty są takie, że oryginalna pompa którą można nabyć za bagatela 1060zł występuje tylko i wyłącznie w motocyklach africa twin, numer katalogowy tej pompy jest wyrzucany wyłącznie tylko przy tym modelu motocykla więc gdybanie, że pompa będzie pasować od innej hondy to tylko gdybanie i tyle bo jakieś różnice są! tylko pytanie czy w konstrukcji czy w parametrach. W pierwszym przypadku nie jest to specjalnie istotne bo ważne są parametry a w zasadzie tylko jeden : ciśnienie paliwa bo od tego parametru zależy poziom paliwa w komorze pływakowej więc nie jest ważne od czego będzie ta pompa ważne jest aby miała taką samą wartość ciśnienia. Niestety ja nie dysponuję oryginalną pompą do AT, więc nie wiem jakie powinno być ciśnienie.

1. pompa z HONDA Varadero ma 0,2bar - taką mam u siebie
2. mam drugą pompę, która wyglądem jest identyczna jak ta powyższa i ma ciśnienie 0,1bar
3. mam także pompę 7.21440.51 firmy automotive i ta ma 0.4bar
4. pompa pireburg o tym samym numerze co powyższa ma 0,1bar

jak widzicie rozrzut ciśnienia jest b.duży, często przy pompach podawana jest wydajność w l/godz. ale ten parametr nie jest tak ważny bo przecież silnik nie przepali 50-80L benzyny w godzinę, większa wartość nie ma tutaj znaczenia jeżeli ciśnienie będzie równe ciśnieniu oryginalnej pompy AT. Większa wydajność najcześciej wynika z tego, że te pompy podają paliwo ciągłym strumieniem a nie tłoczą co chwila jak oryginalna pompa z AT

Jażeli chcemy zastosować zamiennik do AT to musi to być dobrej jakości zamiennik trzymający zadane ciśnienie a nie jak w większości tych pomp jest mniejszy lub większy zakres np. 0,2-04 bar itp.. wynika to z tego, że te pompy są dedykowane do instalacji przelewowych i tutaj ciśnienie jest jest specjalnie istotne, natomiast w układzie paliwowym AT ciśnienie jest najważniejsze!

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 09.10.2013 o 23:07
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem