Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.03.2017, 11:22   #1
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,369
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 15 godz 35 min 59 s
Domyślnie budowa domu - wybór technologii

Sporo osób na forumie ma, miało, będzie miało podobny dylemat. Speców z branży też nam nie brakuje więc prośba do was o podzielenie się skrawkiem wiedzy i doświadczeniem.

Mam dużo pytań bo jestem na etapie oglądania działek budowlanych i powiem, że jest to gorsze niż kupno używanego pojazdu Prawdziwość opisów ofert jest identyczna z opisami passatów. Zachłanność pośredników i oferentów odstrasza mimo, że klientów brak. Zakupiona działka będzie warunkować zabudowę. Więc na razie mocno wybrzydzam

Osobiście skłaniam się ku tradycyjnej plus dobre docieplenie.
Plusy: łatwość znalezienia wykonawcy, łatwa naprawa błędów wykonawczych, koszt, łatwość odsprzedaży.
Minusy: długi czas realizacji inwestycji.
Technologie alternatywne - Chyba mnie nie stać na takie fanaberie.

Jaki system ogrzewania? Gaz - ponoć drogi z butli tani z rury. Choć Kisiel zachwiał moje przemyślenia. Olej opałowy - cena zabija , pompy ciepła - jak bym mieszkał w okolicy o zasobach geotermalnych to bym nie miał dylematu. Drewno, "ekogroszek" itp - to jeszcze jest dozwolone w nowym budownictwie

Pytanie do architektów - nie chcę garażu w domu. Chce warsztacik motocyklowy plus wiata dla samochodów - jak to ogarnąć by się nie wpakowywać w wysokie podatki?

Kwestia ewentualnej odsprzedaży - tak wiem nikt tego nie planuje ale w życiu bywa różnie...

zdrowia
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem