Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.01.2012, 12:15   #43
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 35 min 12 s
Domyślnie

Hej, hej!
Jestem dopiero na półmetku, a tu tyle stron dyskusji mniej lub bardziej związanych z tematem Zostawcie mi trochę miejsca na finisz.
Te poza głównym nurtem…
Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
2. Prostowanie półek jest bardziej skomplikowane i chyba trudne do pomierzenia czy jest OK.
Od tego są profesjonaliści, najlepiej Ci doświadczeni. Ostateczne sprawdzenie, czy półka jest ok jest bardzo proste: składasz obie półki w całość i wkładasz proste rury - jeśli wchodzą luźno i bez problemu w drugą dziurę, to znaczy, że wszystko jest na swoim miejscu.
Cytat:
Napisał LukaSS Zobacz post
Prostowanie półek? Kpina jednym słowem. Niejednemu przemądrzałemu wyprostowane półki znowu się zgięły.
O… znasz takich Niejednych? Wiesz, półki mojej Stonki były kiedyś „fabrycznie” proste i wyobraź sobie, że też przy styku z glebą się delikatnie zdeformowały… A były przecież oryginalne i nowe! Jaki z tego morał? Jak przy.biesz, to zazwyczaj coś się zegnie.
Cytat:
Napisał maryjan Zobacz post
Życie masz jedno, nie spierd.l sobie go oszczędnością za 3 zł.
Moto jak każde hobby nie jest tanie, a szkłem du.y nie podetrzesz - chociaż będzie leżało za darmo na drodze.
Hm… Dobrze jest mieć swoje dewizy życiowe… Ja lubię tą puchatkową: „Jeżeli wybierasz się sprawdzić, czy Słoń złapał się do twojej pułapki, weź ze sobą sznurek, żeby mieć go jak przyprowadzić do domu.”
Cytat:
Napisał maryjan Zobacz post
EOT z mojej strony.
Trzymam za słowo.
Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Jak się uporasz z beemką to może podjadę na serwis z afryką do Ciebie
Zapraszam, zapraszam, Marcinie, tylko nie wiem, jak to z terminami będzie, spójrz… Rumak coś niknie w mych rękach, a dookoła mnożą się jakieś śrubki i dziwne, niekształtne przedmioty… Mam przestój w zawieszeniu i muszę do czegoś ręce włożyć… A robota pali mi się w rękach [jak widać na załączonym obrazku] Myślisz, że czas wezwać Strażaka? Czy ktoś mnie może powstrzymać?! [To pytanie retoryczne.]

DSC07327 (Small).JPG


Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Tyle, że ja nie cierpię zielonej herbaty- ale zmianę napojów to już z Lupusem przedyskutujemy!
Piję grzecznie zieloną herbatę, bo już widzę podwójnie… jedna laga… druga laga… po paru browarach mogłoby się okazać, że jeszcze bardziej by się namnożyły! Ale pewnie byłabym skłonna pójść na ugodę
Cytat:
Napisał Ashanti Zobacz post
Panowie Lejdiski dziękują wam bardzo za wszelkie rady i opinie.
Nie wiem, jak reszta Lejdisek, ale ja dziękuję Praktykom za wypowiedzi, Wasze doświadczenie jest bezcenne. Prawdopodobnie niektórych z was posłucham

Tak a propos i wracając do głównego wątku…
Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Sprawdź jeszcze sztycę, małym GS-om zrobili ją z gównolitu i strasznie się gnie. Wymień również profilaktycznie łożysko główki ramy, na pewno nie zaszkodzi.
…pisząc „sztycę” masz na myśli to coś przechodzące przez główkę ramy między jedną półką a drugą? To jest w porządku. Za Twoją radą obejrzałam wczoraj łożyska – same wyglądają dobrze, nawet w ich „gniazdach” [wymiękam przy nazewnictwie] nie ma wgnieceń, ale okazało się, że do górnego dostała się wilgoć i to „gniazdo” trochę skorodowało. Więc w pon. kolejne zamówienie.
Dzięki za rzetelne podejście do sprawy i Mądre rady. Pozdrosy.
Idąc tym tropem – wydawania po 3 zł – postanowiłam też zainwestować w nowe uszczelniacze [simmeringi]. Wprawdzie te obecne wyglądają dobrze, przed demontażem nic się nie pociło, ale profilaktycznie to uczynię, żeby móc o nich zapomnieć na tysiące kilometrów. Fajnie się rozbiera zawieszenie, ale po co to robić w najbliższej przyszłości, jak można rozebrać coś innego, równie fascynującego?

DSC07341 (Small).JPG


Przetrzymam Was teraz, szanowne grono, z przyczyn zakupowych… Prawdopodobnie do połowy przyszłego tygodnia.
Chyba będę musiała przez ten czas zająć ręce czymś innym...

DSC07334 (Small).JPG

c.d.n.
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem