Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.01.2017, 09:28   #1
sarmata39
Banned


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 39
Motocykl: RD03
sarmata39 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 14 min 35 s
Domyślnie Łożyska w półkach przedniego zawiasu

Mam pytanie odnośnie łożysk przedniego zawiasu które są montowane w półkach , a mianowicie jaki posiadają wymiar czyli średnicę wewnętrzną , zewnętrzną oraz wysokość . Widziałem parę półek z tymi łożyskami i zdziwiło mnie że niektóre z nich posiadają łożyska kulkowe jak w rowerze a inne łożyska maszynowe stożkowe , dlaczego ? . Mnie interesuje rozmiar maszynowych stożkowych . Zadaję pytanie dla tego , albowiem chcę kupić takie półki do mojej Hondy XR 650 L i nie wiem czy będą pasować . Jak na razie to średnica rur nośnych się zgadza , czyli 43 mm . Dlaczego wymieniam półki ? bo jakiś głupek z Hondy zastosował sztywne mocowanie kierownicy do półki w motocyklu terenowym , co przy każdej mocniejszej glebie wiąże się z prostowaniem kiery albo jej wymianą ( a glebę to bardzo często zaliczam więc koszta rosną ) . We wszystkich moich byłych wyczynach były mocowania na tulejach metalowo-gumowych , więc po glebie wystarczyło poluzować dwie śruby , wyprostować kierę i dokręcić .
Proszę o pomoc ludzi którzy mogą z wymiarować te łożyska . oraz tych którzy posiadają na sprzedaż półki .
sarmata39 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem