Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.09.2008, 23:47   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Matmata i mieszkania Berberów (no i okoliczne zajebiste winkle - lizałem szybę w autokarze i żałowałem, ze nie mam tam motocykla), Tatahouine "Tatooine" (nie wiem, czy dojedziesz motocyklem, ale raczej nie. Nie to że nie dasz rady... mogą Cię nie puścić) - scenografia z gwiezdnych wojen, słone jezioro Chott el Jerid (przez nie prowadzi dłuuuga prosta, ale samo słone, podsychające jezioro urozmaica jazdę), byłem też w El Jem (Dżem) i oglądałem tam koloseum - tez warto. W Douz można na wielbłądach/quadach wjechać na pustynię (Saharę).

Ogólnie masa motorowerków Peugeota na pedały. Bez rejestracji. Gdyby z nich zedrzeć rdzę to by się rozpadły. W knajpach sami Ahmedzi, kobity tam mają prawo się kształcić i doszło do tego, ze mają lepszą pracę, więcej zarabiają. Nie pamiętam ile kosztuje paliwo i jak ze stacjami - byłem autokarem. Jak jedziesz w towarzystwie blondynki to uważaj - moja spowodowała wypadek, kierowca się zagapił . W kurortach trafisz na wielu tubylców, z którymi dogadasz się po... polsku.

Jeśli któryś Cię będzie naciągnąć na kaskę to nie mów mu, ze to oszustwo tylko kradzież. Allah zabrania kradzierzy, ale nie mówi nic o oszukiwaniu. Jeden mnie naciągnął nie chcą oddać mi kaski. Jak mu pwoiedziałem: "This is a robbery, Allah is watching!" to złagodniał . No i ogólnie trza się o wszystko targować.


Co do namiotów to nie mam zielonego pojęcia, bo byłem tydzień w pięciogwaizdkowym hotelu w Mahdii na plenerze ze studentkami fotografii warszawskiej ASP .

Coś tez pamiętam, ze drzewko oliwne to tam świętość. Jak krowy w Indiach. Jak zniszczysz komuś drzewko to do końca życia płacisz co rok tyle, ile właściciel by na takim drzewku zarobił. Nie wiem czy tyczy sie to turystów, ale ostrzegam.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem