Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.06.2010, 21:19   #1
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 56 min 48 s
Domyślnie Podłączenie przekaźnika świateł dla dwóch reflektorów

Witam



Posiadam AT RD07'93 sprowadzoną z Francji. Pewnie z powodu tamtejszych przepisów przy włączonych światłach mijania pali się tylko jeden (lewy) reflektor, przy światłach drogowych (długich) zapalają sie oba. W obu jest taka sama żarówka h4 (tylko w prawym górny styk jest niepodłączony). Mój egzemplarz posiada tylko jeden przekaźnik załączający światła drogowe. Światła mijania są załączane bezpośrednio przez włącznik świateł. I tu jest problem.

Po podłączeniu drugiego reflektora (zwarłem po prostu górne styki żarówek) po pewnym czasie przepalił się włącznik świateł (dało się go oczyścić i teraz działa). Muszę jakoś podłączyć drugi przekaźnik do załączania światel mijania. Mam coś takiego:




Moje pytanie jest takie: gdzie najlepiej się wpiąć? Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc?
Zaznaczam ze jestem laikiem w elektryce i prosiłbym raczej łopatologicznie Mniej wiecej łapie zasadę działania i wiem co do czego powinno się to podłączyć (W TEORII). Chciałbym wiedzieć tylko jak najlepiej to zrobić żeby nie prowadzić wielu kabli ani nie wpiąć się tam gdzie się nie powinno... No i żeby było bezpiecznie! Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
Pomocne mi będą też wskazówki tych z Was którzy mają AT z 2 przekaźnikami - chciałbym to podłączyć najbardziej podobnie do oryginału.

pozdrawiam
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem