Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.09.2008, 08:20   #3
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Jezdzilem caly zeszly sezon i polowe tego w ochraniaczu na plecy z pasami szelkami zamiast standardowego w kurtce. Nieporownywalnie lepsza ochrona, a pierdzielenia nie ma tyle ile by sie dydawalo. Moj akurat był wygodny i dobrze wentylowany (Rukka Air http://www.rukka.com/lfashion/rukka/...t&Expand=1.6.4) wiec w ogole go nie sciagalem w wiekszosci przypadkow. Malo tego jezdzilem w nim rowniez na nartach. Trzecia zaleta jest mozliwosc wsadzenia pod polar czy bluze jak juz naprawde jest goraco i nie da sie jezdzic w kurtce.

W tym sezonie przezucilem sie na cala zbroję (Wave V, Dainese http://www.dainese.com/eng/articolo....=1875768/69/70) (zamiast wszystkich protektorow w kurtce) przejezdzilem miesiac wyprawy po Azji i nie oddam tego za nic! RE-WE-LA-CJA. Dopasowanie, wygoda, lekkosc, przewiewnosc - wprost cudnie. Zolw jest odpinany - i jest o dwie klasy wyzszy niz wspomniana wyzej rukka. Nie czuje sie, ze ma sie go na plecach, jest 2x lzejszy (struktura aluminiowego przestrzennego plastra miodu a nie ciezka guma) ma przeguby - wiec uklada sie do "S" kregoslupa. Na wyjezzdzie sciagalem go tylko do spania No chyba, ze spalem w przyslowiowej zbroi Teraz wiadomo skad sie to okreslenie wzięło, He he.
W upal jechalem w samej zbroi - to dopiero jest przyjemnosc. Kazda dziurka przyspisza powietrze ktore daje wrazenie dodatkowego chlodzenia, mniód - malyna.


Tak czy inaczej - wracajac do tematu posta - dodatkowa ochrona - goraco zalecana.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline