Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.07.2018, 09:36   #38
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
Tomas_XRV

Wyciek pojawił się na przedostatnim wyjeździe, co nie zmienia faktu, że wcześniej brała olej bez wycieku, a moto było suchutkie jak pieprz, wszystko rozebrałem i czyściłem, ściągałem osłonę silnika, czyściłem wahacz itd i było sucho a mimo to olej znikał.

Sprawdzaliśmy olej, sprawdzaliśmy i niestety poszedł z dymem (to dobre określenie). Powyżej 6tyś obrotów to jest więcej niż bąk, to jest regularne dymienie, skoro nawet moja 75 letnia babcia po przegazówce pytała się co ten motocykl tak dymi to znaczy że coś jest nie tak skoro nawet taki laik to wyłapał.

Tak jak napisałem wcześniej, naprawdę do niczego nie mogę mieć zastrzeżeń, wszystko opisałeś, wytłumaczyłeś itd tak jak zresztą sam teraz napisałeś, tylko ta jedna rzecz się nie zgadza, silnik niestety bierze olej.
Może na tym podlasiu pociągneła Ci piachu jak nie chciała jechać z powodu zapchanego filtra i silnik dokonał żywota, nie wiem, prawda jest taka że bierze ten olej i tyle.

Tu nie chodzi o to, żeby sie szarpać po sądach, zwracać motocykl czy coś bo pomijając ten silnik jest naprawdę ok i sam Ci mówiłem, że w zimę będę chciał profilaktycznie zrobić może remont, żeby być sprzętu pewnym w 100% że mnie dowiezie i przywiezie zewsząt, a że jestem perfekcjonistą to chcę mieć wszystko sprawne i takie jak być powinno. Tu chodzi o fakt, żebyś po prostu po ludzku przyznał, że wiedziałeś o tym, że bierze olej i tyle. A cała sprawa, żeby była przestrogą dla innych liczących na forumową perełkę.
Zepsules i teraz placzesz
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem