Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.03.2017, 13:53   #15
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Ekspertem nie jestem, ale na moje oko dysk jest uszkodzony fizycznie i to dośc mocno, bo nawet w biosie go nie widać
(...)
Przekładaliśmy dyski między laptopami, więc spokojnie wymianę ogarniemy.
(...)
Widzę, że pierwszym z najtańszych, które nie są noname, to Seagate Barracuda. Polecacie? Odradzacie?(...)
A słychać go gdy dostanie zasilanie? Tzn czy silnik dysku rusza? Brak widoczności w BIOSie może oznaczać błąd portu, błąd płytki z elektroniką tudzież padło zasilanie jeśli jest całkiem martwy i cichy. Czyli dane leżą tam gdzie leżały tylko trzeba się do nich dostać

Mam dwie Barracudy jako kopie lustrzane od kilku lat, na razie nic się nie działo ale jak pisałem - to nie oznacza że u was dzień po zakupie nie padnie.

System, jeśli fabrycznie był zainstalowany, powinniście dostać (czasem plus ok. ~100zł) od producenta na płytach ewentualnie kod do pobrania obrazu ze strony który podczas instalacji poprowadzi "za rękę".

Użytkownicy którzy zainstalowali już Windows 10 jako aktualizację do poprzednich wersji mogą postawić system od zera pobierając instalator ze strony Microsoftu. Kod aktywacyjny jest wyliczany automatycznie na podstawie danych o komputerze i przechowywany przez Microsoft "w chmurze" więc ponowna instalacja wymaga jedynie podpięcia potem do Internetu celem wykonania aktywacji.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 25.03.2017 o 14:12 Powód: dodany ostatni akapit o Windows 10
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem