Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.11.2017, 09:22   #40
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,666
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Jeżdżenie z lawetą pełną motocykli kumpli/klientów wybił mi z głowy mój wypadek we Francji. Skończyło się dobrze - musiałem dołożyć do tego transportu jakieś 25 tys. zł. I tak naprawdę kwestia ubezpieczenia będzie dla Ciebie kluczowa - jeżdżąc z lawetą z motocyklami nie jesteś w stanie się sensownie ubezpieczyć. Wszystko jest dobrze póki jest dobrze, w razie wypadku okazuje się, że musisz płacić sam.
Nikt Ci nie da ubezpieczenia na rok na nieznaną liczbę przewożonych przez Ciebie motocykli. Za każdym razem będziesz musiał mieć indywidualną kalkulację na transport. I co innego ubezpieczenie wypadkowe, a co innego tfu, tfu - kradzieżowe.
A jak się już ubezpieczysz to okazuje się, że ktoś inny robi to taniej, być może się nie ubezpiecza, a być może nie ma firmy, nie płaci podatków i robi to "po koleżeńsku".
To trudny biznes, ale nie zamierzam mówić, że się nie da. Zaczynałem w 2005 roku 5 motocyklami na przyczepce za busem do Maroka. Teraz jest tego 400 w ciągu roku. Ale wtedy było jednak łatwiej.
Unia to pestka, bo koszty możesz łatwo oszacować, problemy zaczynają się poza nią.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem