Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.12.2010, 13:47   #49
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Będę godnie reprezentował Polski kraj ;]
Cytat:
Napisał BULLSON Zobacz post
witam, wydaje mi sie ze jest dokladnie na odwrot, Dniestr płynie do morza Czarnego i to po lewej jego stronie jest twór o nazwie Naddniestrze ktory powstal tylko i wylacznie dzieki Rosji ale jest nie uznany przez Rosje, a tym bardziej nigdy nie bedzie uznany przez Mołdawie bo to jest jej terytorium! To jest dokladnie ta sama sytuacja co w Gruzji tylko ze Abchazja czy Osetia to obszary strategiczne (druga, poludniowa strona Kaukazu, bezposrednio graniczaca z Rosja i tam Rosja pompuje swoja kase itd.) W przypadku Naddniestrza po pierwsze nic tam szczegolnego nie ma, niedalego ( w Sewastopolu na Krymie Rosja ma -dzieki obecnemu pprorosyjskiemu prezydentowi Janukowiczowi - dzierżawe portu na kolejne kilkadziesiat lat...) i nie ma juz interesow by utrzymywac Naddniestrze, pozostal relikt z ktorym Rosja nie bardzo wie co zrobic. Rzadzi tam mafia, ktora ma struktury jeszcze w radzieckich wojskowych.
Ale Naddniestrze mnie nie interesuje bo z Rumuni będziemy wjeżdżać tylko na chwile do Mołdawii potem zaraz na Ukrainę do Izmail i wzdłuż wybrzeża do Odessy, zresztą wrzuciłem mapę na poprzedniej stronie ;]
I co do przejazdy przez Mołdawiie:
"Obywatele RP mogą przebywać w Mołdowie bez wiz do 90 dni, w ciągu 6 miesięcy liczonych od daty pierwszego wjazdu (z możliwością pobytu kolejnych 90 dni w ciągu następnych 6 miesięcy). Przy wjeździe do tego kraju termin ważności paszportu winien być dłuższy od zamierzonego okresu pobytu; nie ma jednak ustalonego minimalnego okresu ważności. Nie ma formalnego obowiązku posiadania biletu po*wrotnego, jednakże mołdawskie służby graniczne mogą zażądać jego okazania. Przy przekraczaniu granicy wymagane jest po*siadanie 30 USD na każdy dzień pobytu, nie mniej jednak niż 150 USD. Przy pobytach przekraczających 3 miesiące należy uzyskać pozwolenie na pobyt czasowy.
Na niektórych przejściach granicznych na wschodniej i południowej granicy nie ma punktów mołdawskiej kontroli granicznej."
Info ze strony
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 02.12.2010 o 13:59
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem