Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.10.2008, 19:41   #40
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Na długim podjeździe trzymaj gaz utrzymując prędkość nawet wtedy, gdy koło przednie jest już w powietrzu. Jeśli hopka jest krótka (krótsza od rozstawu osi), to trzeba gaz energicznie przed najazdem otworzyć i zaczynać skok przyspieszając. Jak speniasz i odpuścisz to lecisz przodem w dół . Technika jazdy motocyklem stricte crossowym mówi, ze gaz trzeba trzymać podczas wybicia, w locie gazem i tylnym hamulcem balansuje się nachyleniem motocykla w locie, a przy lądowaniu trzeba mieć gaz otwarty. Dlaczego? Ano dlatego, że przy lądowaniu motocykl wyrywa do przodu. Gdyby nie gaz motur dupnąłby w ziemię i hamując silnikiem pewnie by się odbił. Znam z autopsji. Przyziemiłem, odbiłem się od ziemi, motocykl znów stracił przyczepność obu kół, a ja wyleciałem z podnóżków. No ale AT się to nie tyczy, bo tym motocyklem nie lata się na większe odległości.

Lądowanie na dwa koła jest bezpieczniejsze i... zdrowsze dla motocykla. Ja na tych zdjęciach mam w baku z... 22L paliwa? Tuz po tankowaniu jestem.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem