Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.04.2023, 15:55   #10
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 min 45 s
Domyślnie

Drukowałem w temperaturze pokojowej, teraz mam drukarkę na strychu i tam jest zimą 8-12 stopni. Szczerze, nie zmieniałem żadnych ustawień i nic niepokojącego nie zauważyłem (poza niewielką zmianą gęstości samej żywicy w niższej temp.). Nie mieszam przed użyciem bo bąbelki powietrza długo się utrzymują i wydruk będzie z wadami. Jak będzie wyraźna informacja producenta żywicy żeby mieszać to się zastosuję. Żywicę trzymam w pokoju i na strychu, jest w szczelnych ciemnych butelkach i nic się nie dzieje. Może gdyby różnica temperatury była większa to bym musiał zmienić jakieś wartości druku. Naturalnie inny producent czy rodzaj żywicy może się zachowywać diametralnie różnie od tych które używam.
Zaleca się żeby po wydrukowaniu zlać żywicę i wymyć wannę. Kiedyś zostawiłem żywicę na ponad rok w drukarce i byłem przekonany że będzie "kupa". Wanna z żywicą była tylko przykryta pokrywką (nieszczelną). Nic takiego się nie stało, puściłem wydruk i wszystko wyszło jak zawsze. Od tamtej pory zlewam żywicę tylko jeśli chcę użyć innego rodzaju lub koloru.
Drukarkę żywiczną mam od września 2019 i zostało mi w butelce trochę żywicy, którą dostałem z drukarką. Miesiąc temu drukowałem tą żywicą i nie było żadnych problemów. Ta żywica była trzymana w temp. pokojowej w szczelnie zakręconej butelce. Jakoś średnio przemawia do mnie że trwałość to 12 miesięcy. Pewnie w laboratorium wykazano, że traci pewne właściwości po określonym czasie ale ...
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem