Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.01.2012, 19:45   #4
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Ej, no, bez przesady. Ja mam bardzo wycinkową wiedzę n.t. GPSów (głównie winCE i outdoorowce garmina, kombinacje na PC) i zawsze chętnie o czymś przeczytam, bo wszystkiego sam nie przetestuję. N.p. totalnie nie znam się na temacie możliwości Androidów i iWynalazków w tym zakresie. Wielu softów na PPC nawet nie testowałem i zawsze fajnie jest poznać coś nowego - n.p. iGo poznałem dzięki temu forum.

Możliwe, że jeśli chodzi o tracki to XT umożliwia tylko ich zapis, nie wyświetlanie (jak drogowe navi garmina). Ja to obchodziłem w ten sposób, że wrzucałem ślad do MapEdita (nie pamiętam czy zwykłego czy +) i konwertowałem ślad do linii, n.p. jako oddzielny typ drogi, albo autostradę (zależy od urządzenia i jak to obsługiwało). Kompilujesz potem takie trasy jako mapę z przezroczystym tłem (trzeba jeszcze z priorytetami pokombinować, już nie pamiętam szczegółów) i dzięki temu możesz mieć namiastkę tracków na dowolnym garmine. Tak, upierdliwe. Witamy w świecie garmina


@navigon - dopóki nie będzie obsługiwał bezpośrednio plików IMG to nie będzie miał znaczenia jako zaminnik garmina - po prostu nikt nie będzie konwertował istniejących map pod niego (za duże problemy w stosunku do potencjalnych korzyści), które to właśnie mapy są (często) główną zaletą garmina. Konwersja map wektorowych to zawsze gruby, czasochłonny temat i rzadko jest to opłacalne (n.p. ze względu na utratę wielu funkcjonalności z powodu innej koncepcji działania).

@Ozi/OziCE - szczerze pisząc dla mnie OziCE ma dużo lepszą obsługę tworzenia śladów/tras niż jego stacjonarny odpowiednik. Obu tym programom trzeba poświęcić sporo czasu aby efektywnie ich używać, ale w niektórych zastosowaniach są bezkonkurencyjne. Ja OziCE używam na zwykłym PPC (nawet bez GPSa - nie służy do nawigacji tylko kreślenia szlaków) na dobrym procku i ekranie 640x480 na prawdę fajnie działa. Tanie PNA zwykle mają bardzo słabe ekrany w porównaniu do porządnych/markowych PPC, dlatego korzystam z tych ostatnich. Dell x51v bił na głowę jasnością, czytelnością, wyrazistością kolorów Larka 43.3 (samochodowy; nie polecam - hardware bardziew), którego próbowałem używać wcześniej do tego celu.
Co do czytelności OziCE na tle reszty - zwróć uwagę, że to jedyny soft do obsługi mobilnych rastrów w tej stawce, więc ciężko go w.g. tych samych kryteriów mierzyć.

Co do wożenia laptopa - staram się tego uniknąć, spychając jak najwięcej zadań na PPC, który służy za zaplecze wsparcia dla garmina 62s (podmiana plików .kmz, .img, dosyłanie i organizowanie tracków + jako baza wiedzy - przewodniki, ceny paliw, etc.) i alternatywna navi (AM, TT, iGo)).
Muszę kiedyś pokombinować, żeby podłączyć garmina w trybie mass storage do PPC, bo to dałoby trochę nowych możliwości. Ale to już OT...
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem