Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.01.2018, 22:59   #69
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Ja tam wolę elektryczną olejarkę z możliwością jej całkowitego wyłączenia, bo załączam ją jedynie po zjechaniu na asfalt gdy wiem, że przede mną jest wystarczająco dużo km bez piachu, błota itp. Olej zmieszany z pyłem to słabe smarowidło. Już raz w Rumunii szukałem sklepów motocyklowych, jak mi zjadło nową zdawczą po niecałych 1000km - olejarka była na full, bo przecież trzeba piach i ziemię spłukać
Prosty układ na NE555, choćby i gotowiec AVT1459 https://sklep.avt.pl/avt1459.html, jakieś pudełeczko, wyciągnięty na zewnątrz potencjometr, elektrozawór, zbiorniczek, wężyki i mamy olejarkę za kilka dyszek. A można to i zzipować do maleństwa

Używanie olejarki włączonej na stałe to raczej nie dla zjeżdżających z czarnego.

Swoją drogą, chyba Dudo na forum adv robił kiedyś test wytrzymałości napędu niesmarowanego. Wytrzymał chyba tyle samo co smarowany.
W moim słabym singlu łańcuch wytrzymuje zawsze ok 12-13tys.km, niezależnie ile oleju na niego wylałem, czy innych siuwaksów typu smar PTFE (miałem kiedyś kilka worków nie do końca wykończonych, to testowałem). Ale przelotówek robię mało. Ciekawy jestem czy dałbym radę obrócić na jednym napędzie np. do Mongolii i z powrotem

Ostatnio edytowane przez ArturS : 21.01.2018 o 23:06
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem