Wątek: Garmin zūmo XT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.06.2020, 16:12   #159
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,248
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Neo, być może to nadaje się bardziej na forum Garniak, jednak tam wątek o zumo xt jest raczej senny. Jedynie niejaki Gamet zamieścił tam dziwnie podobną recenzję…
Używam całkowicie innego garmina - Monterrę i jestem z nim prawie szczęśliwy. Ten zumo xt wygląda jednak interesująco pod pewnym względem: adventurous routes, czyli warianty wyznaczanej trasy. Były one już we wcześniejszych zumo, ale nie miałem z nimi dotąd do czynienia i chciałbym cię trochę pomęczyć jeśli ci się będzie chciało.

Wyjaśnię o co mi chodzi na przykładzie jednej trasy z okolic Krakowa na Łemkowszczyznę (Frywałd-Wołowiec). Trasa była wyliczona w programie Basecamp z ustawieniami: 1. Najszybsza, 2. Najkrótsza, 3. Kręta. Zezwolone były wszystkie kategorie dróg: od płatnych autostrad po gruntowe.

Moja prośba jest taka: czy mógłbyś wykonać podobne porównanie wyliczone na swoim zumo? Tzn. pokazać warianty Adventorous Routes dla każdej z tras: najszybszej, najkrótszej i krętej? Czy są jakiekolwiek istotne różnice? Jeśli możesz, to użyj tej mojej trasy: Frywałd -> Wołowiec (niedaleko Gorlic, wieś skądinąd znacząca dla czytających książki..)

Ponieważ pisałeś mi, że interesuje cie mapa PLTopo, to jako częściową odpowiedź zamieszczam te wyliczenia zarówno na CityNavigator Eu 2020.2 (jest już chyba dostępna nowsza) jak i na PL Topo 2020.1 (najnowsza):

najszybsza CNEu, 179km:
Załącznik 97965
najszybsza PLTopo, 187km:
Załącznik 97966
najkrótsza CNEu, 171km:
Załącznik 97967
najkrótsza PLTopo, 179km:
Załącznik 97968
kręta CNEu, 176km:
Załącznik 97969
kręta, PLTopo, 182km:
Załącznik 97970

Na koniec to jeszcze raz to o co prosiłeś: PL Topo 2020.1 i CNEu 2020.2 na kawałku znanego ci terenu (obie mapy wyświetlane na najwyższej szczegółowości):
CityNavigator:
Załącznik 97971
PLTopo:
Załącznik 97972

Zdrówko,
Miszel
Miszel , szybko pójdę na skróty. Rzeczywiście warto zrobić takie porównanie ale na te skróty to Ci powiem : próbowałem wyznaczać po maxie Adventure i np. z Krakowa w Bieszczady ( właśnie przez BN) to lepiej wyznaczam sam po googlu patrząc na zdjęcia satelitarne. Oczywiście, jak ktoś nie zna terenów i nie ma czasu to opcja jest fajna.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem