Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.02.2019, 15:09   #827
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastian_j Zobacz post
Możliwe, że źle zrozumiałem W którymś tam momencie pisałeś o szarpaniu na niskich obrotach i myślałem że o to Ci głównie chodzi.
Nie doktoryzowałem się w temacie budowy przepustnicy z naszych motorków i powiem szczerze że nawet nie zwróciłem uwagi na te śrubki.
Nie wiem co masz na mysli przez "by-pass zwykły" ale to jest własnie IAC(idle air control). To jest zawór sterowany przez komputer. Uwaga: nie występuje w modelach z 'ride-by-wire'.
Temat ogólnie rzeka i na kolejny wątek.
od 2018 nie występuje ponieważ sterownik sam może sobie ustawić położenie przepustnicy dla wolnych obrotów, w tych rocznikach można także sobie personalizować siłę hamowani silnikiem co oczywiście jest realizowane poprzez mniejsze lub większe domknięcie przepustnicy przy zamkniętym rolgazie. Tak czy inaczej jak są 2 cylindry 2 przepustnice to synchro być musi w jakiś sposób realizowane.

szarpanie o którym pisałem było efektem przepalenia się obu długich centralnych fajek i przy okazji wymiany i doby rozbierania i składania motocykla z reg. luzu zaworowego chciałem zrobić synchro i lipa nie robi się...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem