Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.10.2008, 08:52   #1
jeleń
 
jeleń's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Chodzież
Posty: 11
Motocykl: RD04
jeleń jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie Zestaw CB INTEK H-520 do motocykla - TEST

Stwierdziliśmy z naszą ekipą, że montaż CB w motocyklu to dobry pomysł -przegląd sytuacji na drodze + łączność między motocyklami w grupie(nieoceniona na trasie).
Kupiłem jeden zestaw motocyklowy promowany w internecie:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/ze...e/rid,496.html
Zestaw został zakupiony na próbę i po dopracowaniu tematu reszta ekipy też ma kupić.
Ale narazie jest kupa.

Wczoraj po podłączeniu były pierwsze testy. Narazie bez jazdy tylko na sucho i bez osprzętu do motocykla (słuchawki, mikrofon, przycisk nadawania)

Spostrzeżenia ogólne, wstępne:
1. Wyświetlacz wystarczający, duże cyfry wybranego kanału, wskazanie mocy sygnału - ale jego podświetlenie pozostawia wiele do życzenia, jest nierównomiernie i w ciemności widać kiepsko.
2. Trochę problemów będzie z instalacją:
- przycisk jest na rzep,
- brak uchwytu do kierownicy - trzeba coś dorobić,
- montaż anteny może być kłopotliwy - podstawka jest przygotowana do montażu na płaskiej powierzchni, którą trudno znaleźć w Africe (u mnie akurat pasowało bo mam dorabiane stelaże kufrów bocznych z profilu kwadratowego więc tam przykręciłem)
- słuchawek i mikrofonu jeszcze nie montowałem także ewentualne uwagi będą później
ale to wszystko to jest szczegół - trochę zabawy i "po krzyku"

Działanie radiotelefonu INTEK 520H (próby na trzech różnych antenach):
1. Nadaje dobrze, porównywalnie do mojego unidena z samochodu, dźwięk jest czysty i wystarczający.
2. Odbiór praktycznie nie istnieje, harczenie, niewyraźny dźwięk, trudny do odszyfrowania na krótkich odległościach. Dogadanie się jest możliwe tylko w pobliżu (0-100m).

Próbowałem już chyba wszystkich możliwości:
- ręczna regulacja squelch
- automatyczna regulacja squelch
- ESP - elektroniczna modulacja głosu - kompresja wzmacniająca sygnał nadawczy i odbiorczy
- różne anteny (President z zestawu; moja długa Lens z samochodu, oraz krótsza z samochodu mojego kolegi - nie pamiętam nazwy)

W każdej próbie nadawanie przyzwoite a odbiór beznadziejny.

Na tym etapie nie ma sensu dalszego montażu.
Trzeba wyjaśnić sprawę kiepskiego odbioru radiotelefonu.
Dzisiaj zawiozę go do sprawdzenia do fachowca.
Poinformuję WAS o postępach.

Ostatnio edytowane przez jeleń : 30.10.2008 o 13:44
jeleń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem