Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.07.2010, 22:42   #2
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Byłem tam w zeszłym roku swoją XTZ. Luxemburg przejeździsz w cały dzień - zero opłat. Maleńki, ale uroczy kraj. Tania benzyna. Piękne kobiety, wypasione samochody. Nie wiem dlaczego, ale "góry' w Luxemburgu skojarzyły mi się z Bieszczadami
Moze też będziesz przejeżdzał koło ambasady PL (lub konsulatu). Tylko nie przeraź się - jest naprawdę piękna. W samym Luxemburgu jest masa korków.

We Francji korzystałem tylko z bezpłatnych autostrad. Uważaj na oznaczenia na wszelkaich trasach!!! Choć drogi są opisane dobrze, to jednak od natłoku informacji można się pogubić. Śmigałem bocznymi drogami. Pamietaj na tych drogach o kulturze jazdy i nie przekraczaniu prędkości. Żandarmerii jak na lekarstwo. Fotoradarów - jakoś nie widziałem. Zreszta zobaczysz jak jeźdzą Francuzi, całkiem spokojnie, są też czasami przesadnie pomocni, ale nie znają angielskiego. Zbliżaja się żniwa, wieć zwróć uwagę na kolumny maszyn rolniczych.

W Luxemburgu nocowałem na kempingu - śmieszna kasa (jakieś 10 km przed stolicą - na pięknej górze). We Francji kryłem się po lasach, ale też nocowałem w kwaterach (np. za wypasioną kolację, łoże małzeńskie, pokój z klimą, zabawę z uroczym pudelkiem, oglądanie francuskiej tv i pogadaniu o historii Dakaru i francuskich filmach, saunę z zajebistym prysznicem i klasyczne francuskie śniadanie) zapłaciłem 75 euro, noc wcześniej w troche mniejszym luksusie - ok. 60 euro.

A Holandia? Byłem tylko chwilę. Autostrady byle jakie, Holendrzy to niedbajły, płasko. Ale warto też wpaść.

Ogólnie dobrą trasę robisz. Nie powinieneś się zawieść. Wpadnij do Verdun (werdę).

A dlaczego nie jeżdzą? to mnie też dziwi. Francja jest piękna, maja dobre drogi, przy których co raz jest informacja turystyczna, Francuzi są mili. Wsie - urocze. Czułem się tam super bezpiecznie... itd. Ogólnie spominam mega pozytywnie.
A moze nie jeżdzi się, bo drogo?
W tym roku raz jeszcze jadę do Francji, a na jesień samolotem.

W każdym z tych krajów mozesz napotkac bez problemów drogę polną/szutrową którą mozesz śmiało po offroadwać. Od czasu do czasu zdarzyć się moze jakiś szlaban. Po lesie - po wyznaczonych drogach też mozesz poszaleć na moto.

P.S. A moze posiadaczy XTZ i Elefantów po prostu stać na tak bogate kraje?
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem