Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.05.2012, 23:29   #32
Budzik
 
Budzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: 100lyca
Posty: 37
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Budzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 35 min 5 s
Domyślnie

Najkrócej - jestem z nowego N104 bardzo zadowolony.

N104 został mocno zmieniony w stosunku do N103. W zasadzie kask został zaprojektowany od nowa. Różnica jest większa niż między N102 a N103, jeśli miałeś okazję je porównać.
To, co piszą w materiałach reklamowych na temat N104 jest zasadniczo prawdą, tylko w części parametrów należy to podzielić na dwa :-). Np. kask istotnie jest lżejszy, ale nie tyle o ile piszą (nie pamiętam dokładnie, deklarowali chyba, że jest lżejszy o 200g a w rozmiarze M jest lżejszy o ok. 100g), jest cichszy, ale według mnie nie jest to dramatyczna różnica. Rzeczywiście większe jest pole widzenia i jest zdecydowanie więcej miejsca z przodu, na wysokości nosa i ust, co dla mnie było bardzo istotne, bo mam jakiś długi pysk i w 103 mój nochal dotykał plastikowej "półki" tuż pod szybą z jednej strony, a blendy z drugiej, natomiast odległość od ust do szczęki była tak mała, że bez problemu mogłem "pocałować" szczękę kasku. O instalacji N-Coma nie mogło więc być mowy, bo nijak nie mieścił mi się mikrofon (dotyczy to oczywiście mojego łba, większość osób nie miała tego problemu). W N104 ten problem nie występuje.
O ile pamiętam poprawiono wentylację i jest to odczuwalne.
Inaczej skonstruowana jest również blenda - opuszcza się ją suwakiem na spodzie kasku, a podnosi naciśnięciem guzika. Musiałem się do tego przyzwyczaić, ale działa to dobrze i jest wygodne.
Są też inne zmiany typu włączana blokada szczęki w górnym położeniu dla tych, którzy tak lubią jeździć (żeby nie zsunęła się np. na skutek wstrząsu i nie zasłoniła oczu), inne nieco zapięcie itp.
Spotkałem się też z opinią, że kask ten pasuje większej ilości ludzi niż poprzedni model.
Podsumowując, ja jestem ze swojej 104 zadowolony, ale mówię to po przejechaniu tylko ok. 1000 km po mieście i 1500 poza nim, więc po dosyć krótkim używaniu.

Warto wiedzieć, że istotną wadą wszystkich produktów marki Nolan w Polsce jest generalny importer Nolana, firma Polonia Cup. Miałem niewielki problem z moim drugim kaskiem N103, więc oddałem go do naprawy gwarancyjnej. Naprawa zajęła 2 miesiące(!), co jest podobno standardowym czasem naprawy w ich wypadku, a kask wrócił naprawiony w taki sposób, że po tygodniu problem wystąpił ponownie (tak na prawdę nie zrobili z nim nic).
Jakiekolwiek próby rozmowy z firmą Polonia Cup były równie skuteczne, co przebijanie głową muru. Warunki realizacji gwarancji na produkty Nolana w Polsce są więc dosyć mało atrakcyjne.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ostatnio edytowane przez Budzik : 18.05.2012 o 00:22
Budzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem