Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.11.2018, 09:46   #67
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 3 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fihu Zobacz post
A te z shadow nie były przypadkiem do 650? Moge się mylić, nie pamiętam
Kuba - do afryki 750 dowolnej - sprawdzone doświadczalnie przy akcji z dorabianiem wałka. Pasuje i działa bez problemu.

Cytat:
Napisał sajmon70 Zobacz post
... dojdzie jeszcze zębatka i blaszka zabezpieczajaca, zastanawiam się nad zębatka z tłumikiem drgan, co wy na to?

Zamienniki oryginałów też już niektóre mają gumę. W OEM ta guma jest bardzo twarda i początkowo powoduje "szumienie" podczas jazdy przy przedniej zębatce - tak długo szumi, aż nie wyrobią się rowki na ogniwa łańcucha. Wtedy następuje cisza - ok. 50 km? Jakoś tak. Służy ona chyba i do tłumienia hałasu i drgań łańcucha.

Ja osobiście zawsze kupuję oryginał chociaż jest najdroższy. Mam największe zaufanie, że OEM jest najlepiej dopasowana oraz wiedzę, że jest najtwardsza (ok 4-5 lat temu na FAT ktoś wykonał testy i tak wyszło) więc uklepywanie związane z za dużym luzem między wałkiem a zębatką występuje najpóźniej. W moim przypadku proces luzowania i uklepywania nie ma znaczenia bo zębatkę i tak wklejam. Wtedy wymiana następuje po zużyciu zębów lub całego napędu - więc najtwardsza daje najdłuższy przebieg. Chociaż przednią zębatkę wymienia się najczęściej, bo zużywa się odwrotnie-proporcjonalnie szybciej do ilości zębów miedzy przodem a tyłem - domyślnie 2,875 razy szybciej (ale to już inna kwestia niezwiązana z producentem).
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest online   Odpowiedź z Cytowaniem