Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.02.2024, 21:06   #1
kill_gil


Zarejestrowany: Feb 2024
Posty: 15
Motocykl: RD03
kill_gil jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 29 min 7 s
Domyślnie Wałek zdawczy.... i nowy silnik do RD07

Hej,

Temat o wałku wałkowany pewnie wiele razy . Widziałem jakieś dłuższe rozmowy na ten temat ale chiałbym trochę odświeżyć informacje i dowiedzieć się jaka jest aktualnie "moda" na utrzymanie w miarę dobrego wałka jak najdłużej przy życiu. Widziałem sposoby z klejem, widziałem specjalne zębatki które używają jakby więcej uzębienia wałka. Czytałem też że najlepiej oryginalna zębatka i nie kombinować...

U mnie historia jest taka. RD07 kupiłem z wałkiem bezzębnym dosłownie. Zostało mi przyspawanie i to zrobiłem ale ze względu na inne bolączki silnika (kopcenie i kompresja obniżona na tylnym cylindrze) zdecydowałem się kupić inny silnik. Kupiłem dzisiaj za 3650zł z przebiegiem 41tyś (hehe) z wałkiem jak na zdjęciu. Idealny nie jest, widać już że się zębatka obija...

Pytania...
* Jakie wg Was czynności podjąć w tym wypadku żeby wałek przeżył jak najdłużej?
* Przed włożeniem silnika robić jakieś prewencyjne operacje jak wymiana uszczelniaczy zaworów itp?
* Dobrze zrobiłem że kupiłem silnik czy lepiej było remontować stary ?

Silnik ogólnie wygląda dobrze. Oryginalne uszczelki, nierozbierany raczej, ciśnienie na sucho bez oleju 10.5 idealnie na obu cylindrach ( nie wiem czy wartość nie jest zaniżona bo chiński byle jaki manometr mam)


pozdrawiam
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg unnamed.jpg (200.1 KB, 26 wyświetleń)
kill_gil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem