Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.01.2017, 20:46   #18
Kazmir

Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 45 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Powyższy sposób pozwalał w miarę dobrze ustawić zapłon, czego przy starym i zużytym silniku (i osprzęcie) nie zrobisz na lampę (bo cuda wychodzą)
Każdy ma prawo do swoich przemyśleń, ale w tym wypadku nie zgodzę się z tobą. Tak ustawiony zapłon z reguły jest ustawiony jako za wczesny. Przestawienie na oko, czy słuch jest mylne. Za dużo silników przekręciłem w życiu na hamowniach, żeby w tym temacie przyznać ci rację. Zapłon statyczny i dynamiczny (i regulatory odśrodkowe, podciśnieniowe, czy elektroniczne) jest dobrany do silnika, jego parametrów, paliwa i najważniejsze obciążeń. O ile dla obciążeń krótkotrwałych silnik "przełknie" źle ustawiony zapłon to dla obciążeń stałych i długotrwałych (np próba olejowa na stanowisku hamowni = długotrwała jazda z załadowaną przyczepą na autostradzie). Takie ustawienie zapłonu to najczęściej wypalenie denka tłoka, lub w najlepszym przypadku nadmierne zużycie innych części.
Tym bardziej w starych silnikach trzeba wpierw doprowadzić do wyremontowania zużytego osprzętu, a dopiero potem zacząć regulować! Nie odwrotnie. W WSK 125 (młode to to nie jest) zawsze ustawiałem zapłon na lampę stroboskopową. W Syrence 104 też. Oba wymienione sprzęty nie posiadają fabrycznie znaków. Wyznaczenie takich znaczników jest dziecinnie proste, a potem gdy są problemy bardzo szybko bezinwazyjnie można sprawdzić "gdzie jesteśmy" Dla przykładu. Ustawiony prawidłowo zapłon w kultowej WSK 125 na lampę. Po jakimś czasie sprawdzamy i okazuje się że znaki już się nie pokrywają w błyskach lampy. Trudno przypuszczać, żeby podstawa iskrownika się obróciła dokręcona trzema wkrętami? Wiec diagnoza jest prosta! Zużyte styki przerywacza, zużyta "fibra" młoteczka i to wszystko do sprawdzenia w 10 sekund!!!
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem