Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.08.2019, 13:35   #8
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Na szybko:

Masz sterowanie oświetleniem chodnika poprzez zmierzchówkę i czasówkę, czyli punkty a i b.
Masz punkt C czyli włączanie lampy z czujnika ruchu jak ktoś wejdzie na niego. Ważne aby prawidłowo ustawić czujnik zmierzchu w czujce ruchu aby działał dopiero jak się ściemni.

Masz punkt D, czyli zapala się wiata jak wjedziesz samochodem lub wejdziesz w obszar działania czujnika w wiacie.

Wazne będzie zamocowanie czujników ruchu aby wychodząc z wiaty wejść w zasięg czujnika z chodnika.

Sprawdzę ci jakie rozwiązanie mam w firmie bo nam łapią anteny z około 10m. Używam kart ale z tego co wiem to można też było wybrać rozwiązania z naklejką.

PS: Zrobiłem błąd bo chciałeś aby zaplała się całość. Trzeba czerwone kable pociągnąć od czujek do obu lamp ale wtedy nie będzie działać samo zapalanie lampy na chodniku przez czasówkę+zmierzch. Zapal się wtedy całość podświetlenie tj. wiata i chodnik. Trzeba oswietlenie chodnika sterować przez dwa przekaźniki. Wtedy da się oświetlenie chodnika odseparować od wiaty dla obwodu czasówka+ zmierzch.

To będzie tak:

photo upload

Wtedy jak zastosujesz przekaźniki to czujnik zmierzchu+ czasówka włączy tylko oświetlenie chodnika, a czujnik ruchu chodnika i czujnik ruchu wiaty włączy całość oświetlenie tj.: chodnik i wiatę.

Ostatnio edytowane przez lukasz_vip : 21.08.2019 o 13:57
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem