Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.11.2020, 10:48   #41
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 36 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Jakoś nie mam zaufania całkowitego do automatyki , a to że do pudełka wrzucają kolorowy wykres niby możliwości mnie nie przekonuje.
Pewien elektryk zajmujący się u nas również służbowymi akumulatorami powiedział co myśli o tych automatach ładujących...... pominę dosadną wypowiedź.
U siebie używam też tylko zwykłych prostowników.
Jak potrzebowałem postawić na nogi pewien motocyklowy 8 letni akumulator to podawałem mu różne prądy , trochę małych 2-5% , trochę większych (15%) by się podgazował , potem znowu małe itd wysterowując zwykłą żarówką .
Akumulator się zregenerował ........ bez kosmicznej technologii zamkniętej w Cteko podobnych wynalazkach.


I na co liczysz z tym 1% ?

Akurat Tobie sie nie dziwie, a elektryka proponuje zmienić. Zwykłych prostowników nie polecam bo albo przeładujesz albo nie doładujesz akumulatora a dwa jak zmierzysz napięcie które jest przez prostownik generowane to sie zdziwisz. Ocenę regeneracji zrobiłeś rozładowując go żarówka do 10,5V i mierząc czas ? ile ci Ah wyszło po teście rozładowania, czy tyle że no zapalił

Gazowanie akumulatora nie jest zalecane a te występuje gdy napięcie przekracza 15V co powoduje rozrywanie masy czynnej jej opad i zmniejszenie pojemności elektrycznej. Należy uważać aby nie zagotować akumulatora a oto łatwo odpalając z kabli i jazda do domu, prąd ładowanie wtedy to maksymalny prąd dostarczany przez alternator czasami to i ze 120A.

0,8A bedzie ładować długo ale naładuje. Będzie dobrze tylko ze długo.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem